ه گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، سرهنگ محمد صفايي در آيين معرفي سرهنگ علي محمدي به عنوان فرمانده جديد پليس‌ راه بردسكن، جاده شادمهر تا بردسكن،  جاده خواف، محور قديم مشهد – نيشابور، رباط سفيد  و فريمان را از جاده‌هاي پرترافيك و حادثه‌ساز استان عنوان كرد.

وي با بيان اينكه محور شادمهر تا بردسكن و بردسكن تا درونه  يكي از محورهاي پرترافيك استان است گفت:  اين محور ضرورت دارد هرچه سريعتر يك طرفه شود كه متاسفانه تاكنون همچنان  مغفول مانده است. 

صفايي گفت: با تدابيري كه اتخاذ شده با تقويت نيروي پليس توانسته‌ايم تهديدات جاده‌اي را به فرصت تبديل كنيم تا رانندگان امنيت تردد داشته باشند.

وي اظهارداشت: امروزه تصادفات خسارات زيادي را به جامعه تحميل مي‌كند كه وجود رانندگان قانون‌مند و اعمال قانون‌ها توانسته است به كاهش تصادفات كمك كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه هفتم تیر 1393 |
بخشدار مرکزي بردسکن از برگزاري جشن پايان آسفالت راه هاي روستايي اين بخش در صورت تخصيص اعتبارات تا پايان سال خبر داد. «مهدي عاشورايي فر» افزود: از مجموع ۲۱روستاي بخش مرکزي تنها ۶کيلومتر از ادامه راه روستاي زير وقت به سنگ پير و ورودي روستاي خوشاب آسفالت نيست. وي با بيان اين که امسال براي تکميل اين پروژه اعتباراتي در کميته برنامه ريزي شهرستان مصوب شده است، گفت: در صورت تخصيص اعتبارات اداره راه و شهرسازي اين پروژه تکميل مي شود و به بهره برداري مي رسد و جشن پايان آسفالت به عنوان اولين بخش استان برگزار مي شود. وي طول راه هاي روستايي اين بخش را ۱۱۰ کيلومتر اعلام کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سوم تیر 1393 |
به گزارش ایرنا ˈحسین محمدیˈ روز پنجشنبه افزود: این شهرستان با تلاش همه مجموعه های مرتبط و رعایت قوانین توسط مردم رتبه نخست کاهش تلفات جاده ای در استان را به دست آورده است.

وی گفت: شهرستان مه ولات با قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی جنوب به شمال از اهمیت ویژه ای در جابه جایی بار و مسافر برخوردار است و کسب رتبه اول کاهش تلفات جاده ای در ایام پر ترافیک نوروز توسط اداره راه و شهرسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس اداره راه و شهرسازی مه ولات با اشاره به قول مساعد مدیر ساخت و توسعه راههای استان و پیگیری نماینده مه ولات در مجلس شورای اسلامی درخصوص آسفالت راههای روستایی، اظهار کرد: جشن برخورداری 100 در صدی آسفالت راههای روستایی تا پایان امسال در این شهرستان برگزار می شود.

محمدی با اشاره به آسفالت راه روستایی دوغ آباد مه ولات، افزود: تا کنون دو کیلومتر از این پروژه احداث و به محض جدول گذاری توسط شورای اسلامی این روستا، عملیات آسفالت آن آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: انجام 20 مورد گشت تلفیقی با پلیس راه، لکه گیری 300 مترمربع راه مواصلاتی، اجرای ماسه آسفالت به طول دو کیلومتر درمحور روستایی جنت آباد، پاکسازی 15 مورد تصادف، بوته زنی 100 کیلومتر و خط کشی 150کیلومتر از راههای مواصلاتی شهرستان مه ولات بخشی از فعالیت ها این اداره طی سه ماه گذشته است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه یکم تیر 1393 |
به گزارش ایرنا، محمود نگهبان سلامی روز یکشنبه در جمع مردم و مسئولان اجرایی رشتخوار گفت: برای این منظور دو تن از معاونین وزرای شهرسازی و تعاون به این منطقه سفر خواهند کرد.

وی افزود: خط آهن مزبور که احداث آن از 12 سال پیش آغاز شده است، 191 کیلومتر طول دارد که 76 کیلومتر آن در ایران و 115 کیلومتر آن در ولایت هرات افغانستان است.

وی اظهار کرد: ساخت راه آهن خواف، هرات که نقش مهمی در رشد اقتصادی منطقه دارد، 500 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه نوزدهم خرداد 1393 |
ایمان مقیدˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: سطح تصادفات جاده ای سال قبل در خراسان رضوی 2،65 درصد افزایش داشته که شهرستان تربت حیدریه با کاهش 33درصدی مواجه بوده است.

وی گفت: با توجه به فعالیت و تلاش چشمگیر راهداران در خصوص رفع مشکلات و نواقص جاده ای، نصب تابلوها و علائم مورد نیاز باعث شده شهرستان تربت حیدریه برای اولین بار در سطح خراسان رضوی موفق به کسب رتبه برتر کاهش تلفات جاده ای در بین شهرستان های همتراز خود باشد.

رییس اداره راه و شهرسازی تربت حیدریه اظهار داشت: افزایش اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی و ارتقای اگاهی های مردم مهمترین عامل کاهش کشته شدگان در این شهرستان بوده است.

مقید افزود: برای نگهداری محور های اصلی و فرعی تربت حیدریه شامل عملیات راهداری زمستانی ، تعمیر و تجهیز ماشین آلات و خط کشی جاده ها، مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته هزینه شده است.

وی بیان کرد: در راستای افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده ای، تمامی کارکنان و تجهیزات اداره راه و شهرسازی تربت حیدریه به صورت شبانه روزی در خدمت مردم و مسافران هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1393 |
ˈابوالقاسم خسرویˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با احداث فرودگاه منطقه ای شهید مدرس، 10 شهرستان از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

وی گفت: با پیگیری های اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و جذب این مبلغ باید هر چه زودتر عملیات اجرایی فرودگاه شهید مدرس از سر گرفته شود.

نماینده تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در دیداری که با آخوندی وزیر راه و شهرسازی انجام شد، پنج میلیارد ریال برای تکمیل راه رباط سنگ به کدکن تربت حیدریه علاوه بر پنج میلیارد ریال قبلی اختصاص یافت که امیدواریم با این اعتبار بزودی شاهد بهره برداری از این جاده باشیم .

خسروی ادامه داد: برای تکمیل راه شهرستان زاوه به باخرز مبلغ پنج میلیارد ریال از سوی وزیر راه وشهرسازی اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: در این دیدار مشکلات ورودیهای شهر تربت حیدریه ، باند دوم مشهد - تربت حیدریه در منطقه رباط سفید ، راه آهن این شهرستان و همچنین راههای روستایی دوغ آباد در مه ولات بررسی و قول های مساعدی از سوی وزیر راه وشهرسازی ارایه شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1393 |
سروان ˈرضا کرمانی زادهˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این مدت در محور تربت حیدریه - مشهد مقدس حدود 15 نفر از مسافران نوروزی مجروح شدند که این آمار با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده است.

وی گفت: با آغاز سال جدید، تربت حیدریه شاهد بارش شدید برف و کولاک بود که این امر باعث تصادفات زنجیره ای در جاده این شهرستان با مشهد مقدس شد که این امر افزایش پنج درصدی تصادفات خسارتی نسبت به مدت مشابه سال قبل را در پی داشت.

فرمانده پلیس راه رباط سنگ تربت حیدریه اظهار داشت: رانندگان در ایام نوروز امسال با احتیاط در جاده های تربت حیدریه رانندگی کردند که امیدواریم تا پایان سال شاهد هیچ گونه تصادفی نباشیم.

کرمانی زاده افزود: در ایام نوروز امسال هماهنگی خوبی بین پلیس راه و راهداران شهرستان تربت حیدریه بود که این امر جلوی تصادفات فوتی را گرفت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه هجدهم فروردین 1393 |
سروان ˈرضا کرمانی زادهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: عبور تمام موتور سواران و خودروهای سنگین به استثنای خودروهای حامل سوخت و مواد فاسد شدنی در جاده تربت حیدریه - مشهد در روز های 12، 13، 14 ، 15 و 16 فروردین ماه سال جاری از ساعت 7 صبح الی 24 شب ممنوع است.

وی گفت: با توجه به ترافیک سنگین روزهای پایانی تعطیلات نوروزی در جاده های تربت حیدریه رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی، رانندگی کنند.

فرمانده پلیس راه رباط سنگ اظهار داشت: برای تسهیل سفر و رفاه زائرین و مسافران در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی تمام محورهای تربت حیدریه تحت کنترل نیروهای پلیس این شهرستان قرار دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه دوازدهم فروردین 1393 |
سروان ˈرضا کرمانی زادهˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در ایام نوروز سال گذشته پنج کشته در این محور رخ داده که امیدواریم با رعایت قوانین راهنمایی از سوی رانندگان دیگر شاهد تصادف فوتی بخصوص در مسیر تربت حیدریه- مشهد مقدس تا پایان تعطیلات نباشیم.

وی گفت: با آغاز سال جدید، تربت حیدریه شاهد بارش شدید برف و کولاک بود که این امر باعث تصادفات زنجیره ای در جاده این شهرستان با مشهد مقدس شد که این امر افزایش پنج درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل را در پی داشت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یازدهم فروردین 1393 |
سرهنگ حسین رضایی فرمانده پلیس راه شادمهر گفت این حادثه ساعت 13 در کیلومتر 12مسیر تربت حیدریه - گناباد رخ داد که در آن دو مرد، دو زن و یک کودک جان باختند.

وی گفت: پس از اعلام حادثه ، نیروهای امدادی و راهداری تربت حیدریه در محل حضور پیدا کردند ولی به علت پرتاب خودرو سواری پراید از گاردریل و آتش گرفتن آن، موفق به نجات سرنشینان نشدند.

وی افزود: علت اصلی این حادثه ازسوی نیروهای پلیس راه شادمهر در دست بررسی است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه یازدهم بهمن 1392 |
ˈحسین شیر محمدیانˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ایمن سازی محورهای حادثه خیز شهرستان مه ولات تابلوهای فسفری با مضامین هشدار دهنده و چراغ چشمک زن در این محورها نصب شد.

وی گفت: نقاط حادثه خیز شهرستان مه ولات با همکاری کارشناسان پلیس راه شادمهر و نیروهای راهداری شناسایی و ایمن سازی شده است.

وی اظهار داشت: برای هماهنگی و تعامل بیشتر برای رفع نقاط حادثه خیز، گشت های منظم و تلفیقی با حضور نیروهای راه و شهرسازی و پلیس راه در سطح جاده های این شهرستان در قالب گشت های نامحسوس اجرا می شو


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم بهمن 1392 |
به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، این حادثه بر اثر برخورد دو دستگاه خودروی سواری سمند در ساعت 17 روز یکشنبه در کیلومتر 20 جاده گناباد به تربت حیدریه رخ داد.


بر پایه این گزارش، پس از وقوع این حادثه، چهار دستگاه خودروی آمبولانس 115 اورژانش پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی به محل اعزام و مجروحین به بیمارستان 15خرداد بیدخت منتقل شدند.پلیس راه گناباد علت حادثه را عدم توجه به جلوی یکی از رانندگان خودروی سواری سمند اعلام کرده است .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و نهم دی 1392 |
ماينده مردم کاشمر، بردسکن و خليل آباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: تعريض جاده شادمهر به انابد بردسکن به طول ۱۲۰ کيلومتر از مصوبات سفر اول رياست جمهوري سابق به خراسان رضوي بود که تاکنون عمليات تعريض و آسفالت مسير کاشمر تا خليل آباد به طول ۱۵کيلومتر انجام شده و هنوز ۱۰۵ کيلومتر ديگر باقي مانده است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هجدهم دی 1392 |
روزانه ۶۰۰۰وسیلة نقلیه سبک و سنگین در جاده‌های منتهی به خواف تردد می‌کنند.فرماندار خواف با اعلام این خبر افزود: این ترددهای فشرده به خاطر فعالیت‌های معدن سنگ‌آهن سنگان به مقاصد بندرعباس، اصفهان و سایر نقاط کشور است. دکتر پهلوان نژاد گفت: علاوه بر تریلرهای حمل سنگ‌آهن خودروهایی که برای کارخانه‌های سیمان خواف، تربت حیدریه و قاین نیز برای صادرات سیمان به افغانستان فعال هستند از مسیرهای ترانزیتی خواف عبور می‌کنند.وی افزود: پارسال ۱۳۰ نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده‌های مواصلاتی خواف جان باختند و در...


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه شانزدهم دی 1392 |
عبور و مرور روزانه بيش از ۱۵۰۰ تريلي و کاميون از داخل شهر رشتخوار مشکلاتي را براي مردم اين شهر ايجاد کرده است و زمان احداث اين کنار گذر ۲ سال تعريف شده است در حالي که بيش از ۴ سال است پروژه به دليل کمبود اعتبار ناتمام رها شده و به حالت تعطيل درآمده است. يکي از اهالي رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما مي گويد: از چند سال قبل با شروع عمليات احداث کنار گذر رشتخوار توسط راه و شهرسازي بارقه اميدي در دل مردم رشتخوار درخشيد اما متأسفانه با طولاني شدن عمليات اجرايي و تعطيلي اين پروژه اميد ها کم کم رنگ باخت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه نهم دی 1392 |
پروژه احداث کنارگذر بردسکن يکي از قديمي ترين پروژه هاي ناتمام استان خراسان رضوي با قدمت ۸ ساله است و در هشتمين سال آغاز آن هم طلسم تکميل آن نشکسته و به دليل نبود اعتبارات، عمليات اجرايي متوقف شده است تا اين پروژه روياي ۸ ساله مردم بردسکن قلمداد شود.

کمترين فايده احداث و تکميل پروژه کنارگذر بردسکن اين است که باعث مي شود وسايل نقليه سنگين براي خروج از شهرستان، ديگر از داخل شهر تردد نکنند. پروژه احداث کنارگذر بردسکن جزو پروژه هايي است که در سفر استانداران و معاونان استانداران گذشته از آن بازديد شد اما نتيجه اين بازديدها هيچ وقت به پايان يافتن عمليات پروژه منجر نشده است.ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه دوازدهم آذر 1392 |
محمد رجايي ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه پيام نور اظهار داشت: کارخانه سیمان گناباد یکی از کارخانجاتی است که به دلیل عدم توان مالی شرکت پیمانکار متوقف شده است

وي افزود: با رایزنی‌های انجام شده با یک گروه در اصفهان، اعلام آمادگی کردند و قرار بر سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی این گروه شد.

رجايي در ادامه از عبور خط راه آهن چابهار-مشهد از گناباد به طور قطعی خبرداد و افزود: مهمترین مشکل این پروژه عدم تامین اعتبارات است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و پنجم آبان 1392 |
کاشمر- مهديان/ واژگوني يک کاميون حامل نوشابه در جاده «کاشمر- مشهد» موجب مجروح شدن راننده و سرنشين آن شد. به گزارش خراسان رضوي، اين حادثه رانندگي که در کيلومتر ۱۸ جاده «کاشمر- مشهد» اتفاق افتاد يک دستگاه کاميون ۱۰ تن که از مشهد به سمت کاشمر در حال حرکت بود، از جاده خارج شد و آتش گرفت که نيروهاي اورژانس ۱۱۵ جاده اي بعد از حدود ۶ دقيقه در محل حاضر شدند و زن و شوهر مصدوم اين حادثه را براي مداوا به بيمارستان حضرت ابوالفضل(ع) انتقال دادند. ماموران آتش نشاني کاشمر نيز با حضور به موقع آتش را خاموش کردند و مانع از بروز خسارت به بار کاميون شدند.اين گزارش حاکي است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه دوازدهم تیر 1392 |
براساس مصوبات ستاد معاينه فني شهرستان تربت حيدريه، طرح گشت ويژه پايش معاينه فني خودروهاي سبک در اين شهرستان اجرايي شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان، رئيس اداره محيط زيست شهرستان گفت: براساس اين طرح هر چهارشنبه اعضاي ستاد معاينه فني شامل پليس راهور، حفاظت محيط زيست و شهرداري به صورت مشترک نسبت به بررسي وضعيت ظاهري و فني خودروها و صدور برگه هاي معاينه فني اقدام مي کنند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392 |
شوراي شهر کاشمر دوشنبه شب در دويست و نود و پنجمين جلسه علني خود به اتفاق آرا با افزايش کرايه تاکسي هاي درون شهري به ميزان ۳۰ تا ۴۰درصد موافقت کرد.

 

رئيس شوراي شهر کاشمر در اين جلسه با اشاره به افزايش هزينه هاي جانبي رانندگان تاکسي و تقاضاي آنان براي افزايش کرايه ها گفت: شوراي شهر کاشمر هر ساله بر اساس تورم و افزايش هزينه ها اقدام به تعيين نرخ جديد کرايه هاي تاکسي مي کند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392 |
استاندار خراسان رضوی طی  سفری به رشتخوار و بازدید از پروژه راه آهن رشتخوار به خواف و رشتخوار به مشهد - تهران گفت: افتتاح این پروژه، تکمیل ساختمان ایستگاه و تجهیز آن و همچنین آسفالت راه با پی گیری و تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز تا سوم خرداد ماه سال92 و به‌مناسبت آزاد سازی خرمشهر کلید می خورد .

فروزان مهر افزود: اقدامات عمرانی در این زمینه نیز انجام شده و در بهار سال آینده ایستگاه مسافربری راه آهن رشتخوار با فراهم شدن این اعتبار افتتاح می شود .
وی گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهر ماندگار در رشتخوار است که در حال حاضر کار احداث 2600 متر راه دسترسی زیر سازی شده و آماده آسفالت می باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه چهارم اسفند 1391 |

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده تربت حیدریه به مشهد تقریبا دوبانده شده اما هنوز تکمیل نشده است.

ابوالقاسم خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با تلاش هایی که از جانب مسئولان تربت حیدریه و توجه ویژه مسئولان استان و شخص وزیر راه و شهرسازی نسبت به تکمیل هرچه سریعتر پروژه دو بانده شدن جاده تربت حیدریه به مشهد صورت پذیرفته این جاده تقریبا دوبانده شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و چهارم دی 1391 |
سخنگوي شوراي اسلامي شهرستان رشتخوار کمبود اعتبار را مهم ترين مشکل حوزه راه و شهرسازي شهرستان دانست و گفت: راه و شهرسازي شهرستان رشتخوار به علت نبود اعتبار نتوانسته جواب گوي نيازهاي مردم باشد. «مرتضي محققي» روز گذشته در جلسه مشترک اعضاي شوراي شهرستان رشتخوار با رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان گفت
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه بیست و چهارم آذر 1391 |
نماينده مردم تربت جام، تايباد و باخرز در مجلس شوراي اسلامي از تحقق نيافتن وعده وزير راه، مسکن و شهرسازي در اتمام تنها مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان تايباد انتقاد کرد.«دکتر غلامرضا اسدالهي» در جلسه اي که به منظور بررسي مشکلات مسکن مهر، مجتمع فرهنگي- هنري و راه هاي حوزه استحفاظي باخرز و تايباد با حضور قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان يک شنبه شب در فرمانداري تايباد برگزار شد، گفت: ساخت مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان تايباد از سال ۱۳۷۶ شروع شد ولي متأسفانه هنوز نيمه تمام مانده و مردم و هنرمندان شهرستان همچنان چشم انتظار اتمام اين طرح عمراني هستند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سی ام آبان 1391 |
يکي از مشکلات ترافيکي و وقوع تصادفات در شهر بردسکن نبود کمربندي است و اکثر رانندگان وسائط نقليه سبک و سنگين براي عزيمت به شهرهاي جنوبي کشور و بالعکس و مسافران و زائران آقا علي بن موسي الرضا(ع) از داخل شهر و چهارراه فجر بردسکن تردد مي کنند.

«محمد عباسپور» در گفت وگو با خبرنگار ما از بازگشايي کنارگذر بردسکن طي ۲هفته آينده خبر داد و گفت: براي تکميل پروژه کنارگذر بردسکن ۳ميليارد و ۳۰۰ميليون تومان تخصيص پيدا کرد و به همت اداره راه و شهرسازي شهرستان و شهرداري اين پروژه ظرف ۲هفته آينده آسفالت و بازگشايي خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و نهم آبان 1391 |
رئيس اداره راه و شهرسازي مه ولات از کسب رتبه اول اين شهرستان در کاهش تصادفات جاده اي در ۶ماهه اول سال جاري در استان خبر داد.«مهندس شيرمحمديان» گفت: با اقدامات پيش گيرانه اي که از اول سال با همفکري و تعامل پليس راه شادمهر انجام شد موفق به کسب مقام اول در کاهش مرگ و مير جاده اي طي ۶ماهه اول سال بين ساير ادارات راه و شهرسازي استان شديم.وي افزود: از اول سال، ايمن سازي محور فرعي «فيض آباد- کاشمر» که در دوره آماري قبل تصادفات بالايي داشت در اولويت کار قرار گرفته است.وي با بيان اين که توجه به ديگر محورهاي شهرستان نيز مورد غفلت نبوده گفت: با انجام گشت هاي راهداري شبانه روزي همواره برنامه ريزي ايمن سازي مسيرها با برگزاري جلسات متعدد با فرماندهي پليس راه شادمهر مدنظر بوده است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هفتم آبان 1391 |
سرپرست فرمانداري کاشمر نيز درباره اجرايي نشدن مصوبه دوبانده شدن جاده کاشمر به شادمهر، معتقد است با وجود تلاش هاي بسياري که طي دولت هاي نهم و دهم در اين خصوص انجام شده است، هنوز برخي امور زيربنايي و زيرساختي در اين شهرستان انجام نشده است.«مهدي محمودي» با بيان اين که «ما نگران تصادفات جاده کاشمر به شادمهر هستيم»، افزود: با وجود تردد زياد در اين محور، متاسفانه اين جاده هنوز دوبانده نشده است

فرمانده نيروي انتظامي کاشمر نيز با بيان اين که تنها نيمي از محدوده مسير جاده کاشمر به شادمهر، در حوزه استحفاظي کاشمر قرار دارد، به خراسان مي گويد: در يک سال اخير در فاصله ۳۰ کيلومتري کاشمر به شادمهر، ۲۴ فقره تصادف رخ داده که متاسفانه به کشته شدن ۱۱ نفر و مجروح شدن ۴۵ نفر منجر شده است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هفدهم خرداد 1391 |
رشتخوار، خاکشور/جمعي از اهالي سنگان رشتخوار خواستار احداث جاده از سنگان به دولت آباد زاوه براي ارتقا به بخش شدند. دهيار روستاي سنگان با اشاره به اين که دهستان سنگان يکي از روستاهاي تاريخي شهرستان رشتخوار است و۳ اثر تاريخي شامل قلعه نظامي سنگان، مزار دو عارف به نام شاه سنجان و امام قلي و همچنين حمام و مسجد تاريخي سنگان در آن قرار دارد، گفتبراي توسعه بيشتر حوزه گردشگري در شهرستان رشتخوار راه اتصال سنگان دولت آباد بايد انجام شود. سلطاني افزود: روستاي سنگان ۳ فرسنگ با دولت آباد فاصله دارد .
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه هشتم آذر 1390 |
نشريه محترم نويد تربت ؛احتراماً عطف به پیام درج شده در ستون انعكاس صدا شماره 154 مورخ 23/7/90  ضمن تشكر از تلاش شما عزيزان در انعكاس صداي مردم به خادمانشان. در خصوص كنارگذر تربت حيدريه، به استحضار مي رساند سرعت حركت در محدوده پلهاي ذكر شده در پيام فوق الذكر 50 كيلومتر در ساعت مي باشد. و تابلوهاي مربوطه نيز نصب گرديده است، البته از نظر فني و مقررات سازمان مديريت و برنامه ريزي از استاندارد لازم برخوردار مي باشد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و چهارم آبان 1390 |

به گزارش خبرگزاری مهر، جلیلیان رشیدی اظهار داشت: واحد تاسیسات و ایمنی راه های این نمایندگی در راستای ایمن سازی نقاط مستعد حادثه در حوزه استحفاظی، پروژه کنارگذر کیلومتر 35 محور باغچه - تربت حیدریه را به اجرا گذاشته که درحال حاضر مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هشتم آبان 1390 |
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم صنیعی معاون راهداری راه و ترابری خراسان رضوی در مراسم آغاز این پروژه گفت: خارج کردن شهر باخرز از بن بست، کمک به رونق اقتصادی منطقه، ایجاد ارتباط بین شهرهای شرقی و جنوبی استان و افزایش شبکه راههای اصلی استان اهداف اجرای این پروژه هستند

غلام رضا اسداللهی نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برای توجه به مناطق محروم استان بر اهمیت احداث این محور از نظر سیاسی و امنیتی مورد تاکید کرد وگفت: با گشایش این محور ضمن برقراری ارتباط مناسب بین شهرستان های شرقی و جنوبی استان و استان های جنوبی کشور شاهد کاهش میزان ترافیک محورهای موازی خواهیم بود


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه دهم مهر 1390 |

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سابق اداره راه و ترابری تربت حیدریه در این مراسم که با حضور معاون راهداری اداره کل و فرماندار شهرستان تربت حیدریه برگزار شد، با اشاره به تبدیل تمام راه های اصلی این شهرستان به بزرگراه اظهار داشت: با توجه به افزایش چشمگیر حجم ترافیک طی سال های آینده، اقداماتی برای تبدیل این بزرگراه ها به آزادراه نیز انجام شده است.

جواد پورعلی گفت: این راه ها امکان ارتباط هشت استان جنوب و جنوب شرقی کشور به مشهد و کشورهای آسیای میانه را فراهم می کنند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیستم شهریور 1390 |
سرهنگ محمد ايزدبخش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمار سال ۸۷، ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسيکلت در سبزوار تردد داشتند که اين آمار در حال حاضر بين ۱۲۰-۱۰۰ هزار دستگاه است. وي علاقه بالاي سبزواري ها به استفاده از موتور سيکلت را عجيب دانست و افزود: بخش مهمي از معضلات ترافيکي ما در سبزوار مربوط به موتور سيکلت هاست. وي اجراي جدي طرح توقيف موتورسيکلت هاي متخلف و برخورد با رانندگان فاقد کلاه ايمني در سبزوار را مورد اشاره قرار داد و گفت ۸۰ درصد تصادفات سبزوار مربوط به موتورسيکلت هاست. به عبارت ديگر از هر ۱۰ تصادف در سبزوار، در ۸ تصادف موتورسيکلت ها حضور دارند و از اين ۸ مورد هم در ۵ تصادف موتورسواران مقصر هستند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه دهم اردیبهشت 1390 |
ايجاد باند جديد محور مشهد-گناباد حکايتي خواندني دارد و ضرب المثلي شده است براي تاخير وعده هاي عملي نشده و به عبارت ديگر اين محور مظهر وعده هاي عملي نشده است.هيچ يک از کارشناسان و مسئولان فکر نمي کردند يک پروژه چندين سال تاخير داشته باشد. جالب است هرچه روندعمليات راهسازي به سوي جنوب نزديک مي شود، کندتر مي شود انگار متوليان دولت عدالت محور يادشان مي رود جنوب نشينان هم حق دارند از جاده امن برخوردار باشند

نماينده مردم تربت حيدريه علت حرکت لاک پشتي حذف جاده مرگ در نزديکي رباط سفيد و حدفاصل کامه تا تربت حيدريه را شرايط آب وهوايي اعلام کرد و مدعي شد در حال حاضر با سرعت خوبي پروژه حذف جاده مرگ در حال انجام است و آخرين اخبار حاکي از آن است که به استثناي کمربندي رباط سفيد باند دوم اين محور تا شهرستان مه ولات در ۶ ماهه اول امسال به بهره برداري خواهد رسيد

فرماندار تربت حيدريه هم با اشاره به اين که ۶ کيلومتر در محور مشهد و ۲۵ کيلومتر هم در محور تربت حيدريه هنوز دوبانده نشده است به خراسان گفت: در حال حاضر کارگران در حال کار هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه بیست و پنجم فروردین 1390 |

نماينده مردم تربت حيدريه با اشاره به اين كه فعاليت هاي زيادي در تربت حيدريه انجام شده است و وي قصد سياه نمايي ندارد،گفت: تربت حيدريه، اقتصادش مريض،فرهنگش بيمار،چهره اش جنگ زده و قتلگاهش فعال است.حجت الاسلام والمسلمين رضايي در جلسه شوراي اداري استان،در توضيح صحبت خود در مورد قتلگاه گفت:رئيس جمهور قبلي قول داده بود جاده تربت حيدريه تا مه ولات را دوبانده كند كه نشد.وي افزود:دكتر احمدي نژاد هم قول پي گيري اين طرح را داده ...

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه نهم تیر 1387 |

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1387 |

 

معاون رجا گفت: از مجموعه قطارهای مسافربری رجا، قطار تهران ـ تربت حیدریه ـ خواف راه اندازی می شود. سیدمحمد راشدی، معاون اجرایی رجا در گفتگو با ایسنا اظهار كرد: قطار تهران ـ نیشابور ـ تربت حیدریه در آینده نزدیك به دو قطار تهران ـ نیشابور و تهران ـ تربت حیدریه ـ خواف تبدیل خواهد شد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیستم بهمن 1386 |

بجنورد ـ بابك بهادرى : جاده ابريشم كه زمانى شرق را به غرب وصل مى كرد و كانون آن در شمال شرق ايران قرار داشت اكنون با ساخت راه هاى ريلى نمودى ديگر مى يابد؛ چينش قطعات آهن در كانون اين راه آغاز شده است

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه یکم دی 1386 |

» درجلسه سوم حمل‌ونقل جاده‌اي ايران و افغانستان طرح شد
جاده هاي افغان با تجهيزات ايراني ايمن مي شوند
توسعه حمل‌ونقل جاده‌اي دو كشور اولويت اول است
11:10
در سومين اجلاس مشترك همكاري‌هاي حمل‌ونقل جاده‌اي ايران و افغانستان بر ضرورت توسعه مناسبات حمل‌ونقل جاده‌اي دو كشور و حذف يا كاهش عوارض تردد ناوگان جاده‌اي كالا تاكيد شد.

» رييس اداره راه و ترابري خواف
9 تقاطع پرحادثه در راههاي شهرستان خواف ساماندهي شد
11:03
رييس اداره راه و ترابري خواف گفت: 9 تقاطع پرحادثه در راههاي شهرستان خواف ساماندهي شد.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سیزدهم آذر 1386 |

مجري طرح برقي كردن راه‌آهن گفت: اسناد مناقصه‌ي برقي كردن راه‌آهن تهران- مشهد بزودي منتشر مي‌شود

طي 6 سال آينده اين مسير با قطارهاي ويژه در كمتر از پنج ساعت طي مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه دهم آذر 1386 |

آخرین نتایج سرشماری وپیش بینی جمعیت تربت حیدریه تا سال 1410

در کشور ما هر ده سال یکبار سرشماری عمومی نفوس و مسکن انجام می گیرد سه مورد از این سرشماری پس از انقلاب در سالهای 65-75-85 انجام گرفته است .  


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه نهم آذر 1386 |

محسن شبان

راه اندازی قطار مسیر تهران تربت حیدریه و بالعکس از اقدامات بسیار خوبی بود که در اواسط آبانماه صورت پذیرفت .این اقدام اگرچه جهت رفاه و آسایش شهروندان صورت گرفته است و همه روزه شاهد حرکت قطار در این مسیر هستیم ، اما طبق  شواهدو قرائن 114سهمیه ای راکه برای شهروندان تربتی برای این مسیر در نظر گرفته شده بود به گونه ای است که در کل ایران قابل فروش است بدین معنی که این تعداد سهمیه برای کل کشور است و نه برای فقط تربتی ها و به گونه ای هیچ سهمیه ای برای این آرزوی دیرینه ی تربتی ها اختصاص نیافته است .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه نهم آذر 1386 |

از تلاش ده ساله همه کسانی که موجب راه اندازی قطار تربت حیدریه تهران شدند تشکر می نمایم .

مراسم افتتاحیه حرکت قطارهای مسافربری تربت حیدریه تهران و بلعکس با حضور دکتر تاریخی  معاونت برنامه ریز ی راه آهن جمهوری اسلامی، دکتر حجت مدیر عامل شرکت قطارهای مسافربری رجاء ، مهندس دهقانپور  مدیر کل راه آهن شرق ، فرماندار و نماینده تربت حیدریه در مجلس و تنی چند از مسئو لین محلی و جمعی از شهر وند در محل ایستگاه راه آهن تربت حیدریه برگزار شد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه نهم آذر 1386 |
 

جناب آقای مهندس صادقیان

فرماندار محترم فرمانداری ویژه شهرستان تربت حیدریه

با سلام

احتراما" ضمن قدر دانی از بر قراری قطار مسافر بری

 

تهران /نیشابور /تربت حیدریه در هفته گذشته

 

  از تلاشهای مستمر و روز افزون

 

جنابعالی و کارشناسان

 

 و کارکنان شریف  آن فرمانداری

 

صمیمانه سپاسگزاری مینماییم آرزو داریم

 

 همانند گذشته در جهت پیگیری

 

مداوم پروژه های عمرانی  که

 

 در جهت گسترش و توسعه شهرمان

تربت حیدریه میباشد موفق      

و پیروز باشید

  

همشهریان تربتی مقیم تهران

 

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه بیست و پنجم آبان 1386 |
گروه شهرستانها ـ اجراى خط آهن «مشهد ـ بجنورد ـ گرگان» موجب همكارى هاى
تأثيرگذار بيش از پيش ميان جمهورى اسلامى ايران با كشورهاى اروپايى است.
 

 مهندس محمدجواد محمدى زاده، استاندار خراسان رضوى، در جلسه امضاى قرارداد خط آهن مشهد - بجنورد - گرگان، افزود: اين رويداد تاريخى هيچ وقت از حافظه تاريخ پاك نخواهد شد و منشأ تحولى شگرف در منطقه آسيا، آسياى ميانه و شبه قاره هند و حوزه خليج فارس تا اروپا خواهد بود.
 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه نوزدهم آبان 1386 |
سوت قطار مسافربري تربت حيدريه - تهران به صدا درآمد


غضنفري - علي داها - سرانجام پس از گذشت ٢ سال و نيم از زمان افتتاح ايستگاه مسافربري راه آهن تربت حيدريه، سوت اولين قطار اختصاصي اين شهرستان پنج شنبه گذشته به مقصد تهران به صدا درآمد.به گزارش خبرنگار ما از تربت حيدريه، پس از پايان مراسم افتتاح رسمي قطار مسافربري تربت حيدريه به تهران، اين قطار با ٢ نوع واگن درجه ٢ و درجه يك، ايستگاه تربت حيدريه را با ١٢٠ مسافر در ساعت ٣٠:١٣ به سمت تهران ترك كرد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه نوزدهم آبان 1386 |

معاون برنامه‌ريزي راه‌آهن جمهوري اسلامي گفت: گرچه طي سالهاي اخير توجه به ترانزيت كشور بيشتر شده اما هنوز در حد مطلوب و ايده‌آل نيست.

علي‌اكبر تاريخي روز جمعه در حاشيه بازديد جمعي از مسوولان راه‌آهن از ايستگاه تشكيلاتي تربت حيدريه در گفت و گو با ايرنا افزود: طي دهه‌هاي گذشته به بخش ترانزيت ظلم زيادي شده كه بابت آن مردم هزينه زيادي پرداخته و مي‌پردازند.

وي اضافه كرد: اگر در بخش ترانزيت كشور سرمايه‌گذاري بيشتري مي‌شد اكنون ايران از مزيتهاي اقتصادي بهتر و بالاتري برخودار بود كه لازمه جهاني شدن و پيوستن به سازمان تجارت جهاني است.

او توضيح داد: ايران بر سر راه سه قاره اروپا، آسيا و آفريقا قرار دارد لذا بايد از اين مزيت به نحو احسن به ويژه در بخش ترانزيت كه درآمد سرشاري دارد استفاده كند.

وي گفت: اما مثلا در بخش راه‌آهن كشور كه ظرفيت فوق‌العاده‌اي دارد آنقدر كم كار شده كه حتي براي حمل نقل داخلي نيز با محدوديت مواجه هستيم.

معاون مديرعامل شركت راه‌آهن افزود: طي سالهاي اخير رويكرد دولت تغيير كرده و سرمايه‌گذاري خوبي براي توسعه و تجهيز خط آهن كشور صورت گرفته و مي گيرد اما در عين حال هنوز جاي كار بيشتري دارد.

وي با ذكر مثالي گفت: در گذشته راه‌آهن استانهاي خراسان فقط به شهر مشهد ختم مي‌شد اما اكنون از سرخس به آسياي ميانه و از تربت حيدريه به استانهاي جنوب شرق و آبهاي گرم خليج فارس متصل شده است.

او افزود: همچنين با اتصال ايستگاه تشكيلاتي راه‌آهن تربت حيدريه به هرات در كشور افغانستان در آينده نزديك از مزيتهاي بهتري برخوردار مي‌شويم.

وي بدون اشاره به آمار اعتباري و توسعه خط آهن كشور طي امسال گفت: براي سال آينده ‪ ۲۰‬هزار ميليارد ريال پيش بيني اعتبار عمراني كرده‌ايم.

همچنين مديرعامل شركت قطارهاي مسافري به ايرنا گفت: فقط چهار درصد جابه‌جايي مسافر در كشور با راه‌آهن صورت مي‌گيرد كه تا پايان برنامه توسعه بايد به ‪ ۱۸‬درصد افزايش يابد.

يوسف حجت افزود: دولت يارانه زيادي به راه‌آهن براي جابه‌جايي مسافر مي پردازد مثلا مطابق قانون بودجه امسال اين رقم ‪ ۷۰۰‬ميليارد ريال است كه تاكنون ‪ ۲۵۰‬ميليارد آن پرداخت شده است.

وي اضافه كرد: مطابق برنامه‌ريزي انجام شده و با الكترونيكي شدن سامانه كنترل قطارها(‪ (ATC‬حجم تردد در خط آهن كشور به چهار تا پنج برابر طي پنج سال آينده افزايش مي‌يابد.

وي بالاترين ميزان جابه‌جايي مسافر راه‌آهن كشور را با ‪ ۴۰‬درصد مربوط به خط تهران مشهد دانست و گفت: با برقي شدن قطارهاي اين مسير باز هم ظرفيت جابه‌جايي افزايش خواهد يافت.


 

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه هجدهم آبان 1386 |
نماينده مردم تربت حيدريه در مجلس شوراي اسلامي هم در اين مراسم گفت:
راه آهن جمهوري اسلامي ايران در دوره مديريت جديد اقدامات خوبي را براي توسعه و تجهيز اين بخش حياتي آغاز كرده است كه براي مردم مشهود است.

محمد ناصر توسلي زاده با اشاره به‌حوزه يك هزار كيلومتري ايستگاه راه‌آهن تربت حيدريه كه تا هرات كشور افغانستان امتداد دارد خواستار ارتقاي اين منطقه به اداره كل شد كه در زمان حاضر بصورت معاونت اداره مي‌شود.

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد : نمايندگان مردم براي اختصاص اعتبار به حمل و نقل عمومي بويژه در بخش ريلي اهتمام و توجه خوبي دارند و از هر برنامه‌اي در اين ارتباط حمايت مي‌كنند.

قطار مستقيم تربت حيدريه نيشابور تهران

 همه روزه در سال ‪ ۱۳/۳۰‬دقيقه ‪

 ۶۰۰‬مسافر را با قيمت ‪ ۴۵‬هزار ريال

در مدت ‪ ۱۳‬ساعت به مقصد مي‌رساند.

شهرستان تربت حيدريه در شمال شرق كشور ‪ ۱۴۰

‬كيلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد.نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه هجدهم آبان 1386 |

مدير عامل شركت قطارهاي مسافري رجا گفت : مطابق برنامه ريزي انجام شده طي چهار سال آينده ‪ ۸۰۰‬واگن جديد به ظرفيت حمل و نقل ريلي كشور اضافه مي شود.

دكتر "يوسف حجت" روز پنجشنبه در مراسم حركت نخستين قطار مستقيم تربت حيدريه نيشابور تهران افزود : سالانه ‪ ۲۵‬ميليون مسافر به‌كمك يك هزار و ‪ ۶۰۰‬واگن موجود در كشور جابجا مي‌شوند و اين رقم به ‪ ۳۵‬ميليون افزايش خواهد يافت.

وي اضافه كرد : حتي با همين خط آهن موجود در كشور مي‌توان بيش از اين جابجايي مسافر و كالا را انجام داد اما براي تحقق اين مهم برخي پيش نيازها همچون تبديل هدايت راديويي قطارها به الكترونيك لازم است.

وي اظهار داشت : در كشورهاي توسعه يافته به ازاي هر هزار كيلومتر خط آهن ‪ ۶۰۰‬واگن موجود است و اين رقم در ساير كشورها ‪ ۳۰۰‬و در ايران ‪۲۰۰‬ مورد است كه مي‌توان آن را افزايش داد.

مدير عامل رجا گفت : اصلي‌ترين عامل نامتوازن بودن امكانات و تجهيزات ريلي كشور بي‌توجهي طي چند دهه گذشته به اين بخش است كه نسبت به‌خطوط هوايي و جاده‌اي مورد بي‌مهري قرار گرفت.

حجت افزود : دولت مصمم است راه آهن را به همه نقاط كشور توسعه دهد و در موارد موجود نيز نسبت به راه‌اندازي قطارهاي حومه‌اي (مسيرهاي كوتاه) اقدام مي شود.

وي با ذكر مثالي گفت : ايستگاه تشكيلاتي راه آهن تربت حيدريه با ظرفيت و تجهيزات بسيار بالا حتي مي‌تواند در مسيرهاي خارج كشور همچون افغانستان و خاور دور جابجايي مسافر و كالا داشته باشد

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه هجدهم آبان 1386 |
زمان حركت قطار تربت حيدريه- تهران اعلام شد

غضنفري- مدير كل راه آهن شرق كشور زمان حركت

 قطار مسافربري تربت

 حيدريه- تهران و بالعكس را اعلام كرد.

 فعاليت قطارهاي مسافربري در اين

مسير از ١٦ آذرماه جاري آغاز مي شود.


به گفته مهندس دهقان پور حركت اين قطار

از تهران را

13:40و ورود به تربت حيدريه

 را 2:05 بامداد روز بعد اعلام كرد

 و افزود: اين قطار ساعت 13:30 هر روز تربت حيدريه

را

به مقصد تهران ترك مي كند.وي گفت: 

 ظرفيت هر رام قطار در مسير تربت حيدريه- تهران

 ١٢٠ صندلي است.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه دوازدهم آبان 1386 |
 
مطالب قدیمی‌تر