به گزارش روز دوشنبه ایرنا، وقتی برای دیدار با پدر بزرگوار دو شهید سید احمد و سید محمد حسینی به منزل آن شهیدان در تربت حیدریه رفتم وی در منزل منتظر ما ایستاده بود.

داخل خانه که شدم، آنچه از منزل خانواده دو شهید تصور داشتم چیزی نبود که با آن روبرو شده بودم.

خانه ای قدیمی با همان معماری سنتی دست نخورده که یادآور بازی های کودکانه دو شهید بود.

این خانه قدیمی دارای باغچه ای کوچک در وسط حیاط و درخت سیبی میان آن بود که طراوت و سرسبزی خاصی به حیاط قدیمی بخشیده بود.

سید اصغر حسینی پدر بزرگوار شهیدان، ما را به داخل خانه که به شکل قدیمی و اتاق های آن به یک ردیف بود، هدایت کرد.

پدر شهیدان که متولد 1307 در تربت حیدریه بود به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون سه دختر و یک پسر دارم که همه آنها مستقل شده و جداگانه زندگی می کنند.

سید حسینی با یادآوری خاطرات فرزندانش، افزود: سید احمد اول فروردین 1334 در تربت حیدریه متولد شد، او در حالی که دانش آموز بود به مبارزه علیه رژیم پرداخته و همزمان با آغاز جنگ به جبهه اعزام شد.

وی اظهار کرد: سید احمد پسری آرام، با ایمان و مهربان بود و داوطلبانه در جبهه ها حضور پیدا کرد و در عملیاتهای مختلف نیز شرکت داشت.

او ادامه داد: سید احمد در 14 تیر ماه 1361 با عنوان ˈآرپیجی زنˈ طی عملیات آزاد سازی خرمشهر در کوشک و شلمچه جاویدالاثر شد.

وی بیان کرد: بعد از عملیات آزاد سازی خرمشهر دیگر سید احمد به خانه باز نگشت.

او گفت: در سال 1385 ازسوی بنیاد شهید تنها شاخه گلی را برای ما آوردند و گفتند هیچ نشانی از فرزند شما نداریم.

پدر شهیدان سید حسینی افزود: مادر شهیدان سید احمد و سید محمد به رغم گذشت بیش از 30 سال هنوز چشم انتظار آمدن فرزندش است که امیدواریم نشانی از او پیدا شود چرا که چشم انتظاری برای همه سخت است.

وی درباره دومین فرزند شهید خود، سید محمد نیز گفت: سید محمد در پنجم آبان ماه 1339 متولد شد و مانند برادرش سید احمد به دفاع از انقلاب و اسلام پرداخت و بعد از اتمام خدمت سربازی در لباس سپاه پاسداران همراه برادرش به جبهه رفت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393 |
ه گزارش ایرنا، ˈمحمد ابراهیم زادهˈ روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه، افزود: 37 هزار پرونده قضایی در سال گذشته در شهرستان تربت حیدریه تشکیل شده که بیشتر آنان به اختلافات خانوادگی مربوط می شود.

وی اظهار داشت: سال گذشته آمار طلاق در این شهرستان سه درصد کاهش داشته و این روند باعث امیدواری است که بتوانیم با فعال سازی فرهنگ مبتنی بر اسلام آن را در خانواده ها نهادینه کنیم.

ابراهیم زاده افزود: اختلافات خانوادگی به یکی از مهمترین معضلات در جامعه تبدیل شده و بسیاری از ناهنجاریهای موجود ناشی از همین معضل است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 1393 |
ˈهادی آریان نژادˈ روز پنج شنبه افزود: کمک های جمع آوری شده از سوی خیرین در قالب صدقات، طرح اکرام ایتام، جهیزیه، احسان زائر و زکات بوده که بیشترین مبلغ مربوط به صدقات و طرح اکرام ایتام می باشد.

وی گفت: مبالغ جمع آوری شده برای اکرام ایتام، تهیه جهیزیه، درمان و خدمات بهداشتی، اجاره مسکن، کمک به تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، پرداخت وامهای قرض الحسنه کارگشایی، اشتغال و تعمیرات مسکن به نیازمندان تربت حیدریه پرداخت می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه سیزدهم اردیبهشت 1393 |
حسن فتحی نیاˈ روز یکشنبه در دیدار با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: مدیران این شهرستان با پیشگامی در خود مراقبتی و توسعه تندرستی می توانند الگوی جامعه باشند.

وی گفت: مدیران می توانند با برنامه ریزی صحیح درحوزه بهداشت در ادارات تحت امر خود سلامت را در خانواده ها و جامعه نهادینه کنند.

فرماندار تربت حیدریه اظهار داشت: فرهنگ سازی عمومی در زمینه شعار سال بهداشت جهانی باید با امضای تفاهم نامه با مسوولین ادارات این شهرستان آغاز شود تا برای عموم مردم ملموس تر و عملیاتی تر باشد.

فتحی نیا افزود: اگر همه ما پایبندی به ورزش روزانه، تغذیه صحیح و کنترل استرس و خشم داشته باشیم ضمن افزایش میزان سلامت و تندرستی این عمل را می توانیم در جامعه نهادینه کنیم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه هشتم اردیبهشت 1393 |
خستین دوره مسابقات اتومبیلرانی و موتور سواری ارتش در تربت حیدریه برگزار شد.

سیامک نجد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای اولین بار مسابقات اتومبیلرانی و موتور سواری ارتش با حضور 60 شرکت کننده از نیروهای کادر ارتش در منطقه پیشکوه تربت حیدریه برگزار شد.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتور سواری بسیج  خراسان رضوی افزود: این مسابقات در چهار کلاس موتور 125سی سی، موتور 200سی سی، چهار چرخ500 سی سی و خودرو سفیر 2400سی سی برگزارکه در پایان در کلاس موتور 125سی سی استوار دوم حمزه دستورانی اول شد و استوار دوم قاسم کلمات و گروهبان یکم مهدی صفر زاده به ترتیب دوم و سوم شدند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه سی ام فروردین 1393 |
واژگوني خووي در۲۰۶ پزشک جواني را به کام مرگ کشاند.فرمانده انتظامي تربت حيدريه از مرگ يک پزشک جوان ۳۰ ساله به نام صالح ميري بر اثر واژگوني خودروي پژو ۲۰۶ خبر داد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه سی ام فروردین 1393 |
هادی شریفانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این مدت بیش از 64 هزار نفر مسافر و گردشگر به شهرستان تربت حیدریه وارد شدند.

وی گفت: در ایام نوروز بیش از شش هزار و 325 نفر از گردشگران و مسافران نوروزی از اماکن تاریخی قطب الدین حیدر،رباط طبسی و موزه مردم شناسی تربت حیدریه بازدید کردند.

رییس ستاد تسهیلات خدمات سفر تربت حیدریه اظهار داشت: در این مدت 10هزار مسافر و گردشگر از منطقه گردشگری حصارویه، رودمعجن و پارک جنگلی پیشکوه این شهرستان دیدن کردند.

شریفان ادامه داد: در ایام نوروز مبادی ورودی شهرستان تربت حیدریه چادرهایی جهت اسکان و راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی برپا بوده است.

وی افزود: 18 مدرسه با 140 کلاس درس و تعدادی مهمانپذیر با 102 تخت ، تجهیز و از مسافران نوروزی در شهرستان تربت حیدریه پذبرایی شد.

او بیان کرد: چادر های هلال احمر نیز جهت انجام اعمال تست خون، فشار خون و کلیه خدمات درمانی اولیه به مسافران در مبادی ورودی و در سطح شهر تربت حیدریه برپا بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه شانزدهم فروردین 1393 |
مرتضی شبان افزود : 14 مجسمه از مشاهیر علمی،مذهبی و فرهنگی شهرستان تربت حیدریه با هزینه ای بالغ بر 50 میلیون تومان ساخته و در پارک کاشانی نصب شده است.

شبان هدف از این کار را شناساندن چهره های فرهنگی مذهبی شهر به همشهریان ، مسافران و نسلهای آینده عنوان کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه یازدهم آبان 1392 |
براساس مصوبات ستاد معاينه فني شهرستان تربت حيدريه، طرح گشت ويژه پايش معاينه فني خودروهاي سبک در اين شهرستان اجرايي شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان، رئيس اداره محيط زيست شهرستان گفت: براساس اين طرح هر چهارشنبه اعضاي ستاد معاينه فني شامل پليس راهور، حفاظت محيط زيست و شهرداري به صورت مشترک نسبت به بررسي وضعيت ظاهري و فني خودروها و صدور برگه هاي معاينه فني اقدام مي کنند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392 |

۷۰ نفر از جوانان، پيشاهنگان و داوطلبان جمعيت هلال احمر در روز درختکاري ۱۰۰ اصله نهال غرس کردند. به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر تربت حيدريه،

اين مراسم از سوي ستاد درختکاري شهرستان در پارک پيشکوه تربت حيدريه به مناسبت ۱۵ اسفند ماه روز درختکاري و با حضور مسئولان شهرستان و مردم برگزار شد که طي آن اعضا و جوانان اين جمعيت با حضور گسترده در اين مراسم هر نهال را به ياد شهيدي کاشتند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه شانزدهم اسفند 1391 |
مراسم توديع و معارفه رئيس دادگستري تربت حيدريه با حضور معاون قضايي اداره کل دادگستري استان و مسئولان شهرستان در نمازخانه دادگستري تربت حيدريه برگزار شد. در اين مراسم، معاون رئيس کل دادگستري استان، تربت حيدريه را يکي از شهرستان هاي امن استان معرفي کرد. «حجت الاسلام فروتني» افزود: متاسفانه در استان شاهد آمار بالاي طلاق در نزد زوج هاي جواني هستيم که بيش از ۶ ماه از زندگي آنان نگذشته است که اين براي نظام و کشور خوب نيست

«محمد ابراهيم زاده» به عنوان رئيس جديد دادگستري تربت حيدريه و رئيس شعبه ۳۹ دادگاه کيفري استان مستقر در تربت حيدريه معرفي و «عباسعلي نجات» نيز به عنوان مستشار دادگاه هاي تجديدنظر استان منصوب شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و نهم آبان 1391 |
برخي مراکز آموزشي فني خصوصي استان با فراهم نکردن امکانات آموزشي بيشتر، هنوز نتوانسته اند تعهد آموزشي خود را بيش از ۴۰درصد انجام دهند. مدير کل فني و حرفه اي استان در بردسکن با اعلام اين مطلب روز گذشته اظهار داشت: ارائه آموزش مهارتي به افراد ضرورت جامعه است و ايجاد يک کار توليدي و يا خدماتي با ارائه آموزش هاي مهارتي از بازدهي بيشتري برخوردار خواهد بود.«سيد جلال خوابنما» از پيگيري خود براي ايجاد سازمان ملي مهارت در کشور خبر داد و گفت: توجه به نظام آموزشي مهارت و فناوري، نظام آموزشي شغل و اشتغال و تامين صلاحيت حرفه اي از اهداف اين مجموعه است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم آبان 1391 |
در حالی که منطقه تربت حیدریه با تولید بیش از 78 درصد زعفران کشور، تولید کننده بیشرین و باکیفیت ترین زعفران دنیا می باشد و این مدعا به زبان کارشناسان مختلف کشور نیز بیان شده است، روزنامه آوای خراسان جنوبی در روزنامه مورخ 91/06/20 (روز جاری) با زدن تیتر "خراسان جنوبی بزرگترین تولید کننده زعفران جهان" باعث تعجب بسیاری از خوانندگان نشریه گردید. عجیب تر اینکه این روزنامه در صفحه 5 خود که به بررسی موضوع اعلام شده در تیتر پرداخته است، بیش از 95 درصد از زعفران کل کشور و 60 درصد از زعفران دنیا را متعلق به خراسان جنوبی می داند که این بدین معنی است که تربت حیدریه و زاوه (که تولید کننده بیشترین زعفران تربت می باشند)کمتر از 5 درصد زعفران کشور را تولید می کنند. 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 |

معاون مدیرکل ومدیر آموزش وپرورش تربت حیدریه گفت: کنکورسراسری امسال بارقابت 4117 داوطلب در این شهرستان از صبح پنجشنبه آغاز وتا صبح شنبه ادامه یافت.

محمدحسین عبدالهیافزود: تعداد شركت كنندگان كنكور امسال در این شهرستان نسبت به پارسال یك هزار نفر كاهش داشته است ، این در حالی است که درسال گذشته 5117 نفر از این شهرستان در آزمون سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی كشور شركت داشتند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سیزدهم تیر 1391 |

محمد جواد انصاری معاون فرماندار شهرستان در این جلسه به اهمیت بحث غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان اشاره کرده و اذعان داشتند که ما باید با توجه به قشر آینده ساز کشور سعی کنیم تا در مقابل ترفندهای دشمنان که برای انحراف جوانان ما سرمایه گذاریهای وسیعی را انجام می دهند برنامه ریزی کرده و با طرح ریزی برنامه های غنی ، جوانان را در مسیر درست زندگی قرار دهیم. ایشان در ادامه ضمن تأکید بر هدفدار بودن ، تنوع و جذابیت برنامه های غنی سازی اوقات فراغت از کلیه دستگاه های متولی شهرستانی خواستند با بهره گیری از کلیه ظرفیت ها و امکانات موجود ، نهایت تلاش و اهتمام خود را در تدوین و اجرای برنامه ها بکار گیرند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سیزدهم تیر 1391 |
به همت اداره تبليغات اسلامي تربت حيدريه مسابقه فرهنگي ولادت تا شهادت ويژه روحانيون شهرستان در حال برگزاري است. رئيس اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان با اعلام اين خبر گفت: سوالات مسابقه فرهنگي ولادت تا شهادت ويژه ماه هاي رجب، شعبان و رمضان سال۹۱ در بين روحانيون، مراکز آموزشي، دانشگاه ها و ساير قشرهاي تاثيرگذار توزيع شده است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 |
شهردار تربت حيدريه از آغاز عمليات احداث ۲۰۰ واحد مسکوني در پروژه زعفرانيه واقع در بافت فرسوده طي هفته آينده خبر داد. «مهندس ناصري» افزود: خوشبختانه مصوبه وزير کشور براي فوريت اين طرح اخذ شده است. شهردار تربت حيدريه ميزان بافت فرسوده شهرستان را بالغ بر ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۱۱ هکتار از بافت فرسوده در محدوده مرکزي شهر شناسايي و شهرداري موفق به تملک حدود ۴۰ درصد آن شده و اعتبار آن نيز از محل اوراق مشارکت تامين شده است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 |
بي توجهي به قوانين و مقررات و استفاده نکردن از کلاه ايمني باعث مرگ دختر بچه ۱۸ ماهه در تربت حيدريه شد. پدر اين طفل که به همراه همسر و ۲ دختر ۶ساله و ۱۸ ماهه اش در خيابان پرديس غربي تربت حيدريه با موتور سيکلت در حال حرکت بود، با يک دستگاه موتورسيکلت ديگر به رانندگي يک نوجوان ۱۶ ساله، برخورد کرد که اين تصادف منجر به فوت طفل و مصدوميت طرفين شد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 |
بنا به دعوت آقای دکتر محمد رضا خسروی شاعرو نویسنده عزیز دیارمان تربت حیدریه ایشان در حال تالیف تذکره  شاعران تربت حیدریه از قدیمی ترین روزگار تا زمان حاضرمیباشند وتا کنون کارهای پژوهشی و تاریخی آن  سامان گرفته است اما بدلیل اینکه مولف به شاعران نسل نو دسترسی نداشته است از طریق این وبلاگ از شاعران معاصر و جوان دیارمان تربت حیدریه دعوت میکند که آثار شعری خود را همراه با ترجمه احوال به نشانی ایمیل و یا فاکس ذیل   ارسال فرمایند تا در دسترس نامبرده قرار گیرد

 

K1328@yahoo.com

۰۲۱۸۸۷۰۰۵۵۳

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1391 |
سلام از شهردار محترم تربت حيدريه خواهشمند است در مورد آسفالت کوچه هاي بولوار باهنر اقدام کند

با سلام مدت ۵ سال است که براي رسيدگي به مشکلات محلي به نام حيدرآباد در مجاورت کارخانه قند در تربت حيدريه به شهرداري و فرمانداري و استانداري نامه مي نويسيم هنوز کاري براي بوي بد کارخانه قند و همچنين کال واقع در اين مسير و روشنايي معابر و آسفالت خيابان ها و بهداشت انجام نداده اند.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه نهم آذر 1390 |
لطفا به شهردار خواف بگوييد چرا اين کوچه پس کوچه ها را آسفالت نمي کنند؛ زمستان راه رفتن سخت مي شود ما چهار سال است که براي آسفالت شدن اقدام کرديم و مبلغي هم که سهميه کوچه ما مي شد در آن زمان پرداخت کرديم جدول گذاري هم ۳ سال قبل انجام شده است. خيابان خيام، خيام۲

لطفا چاپ کنيد ديگر خسته شدم از اين که اين قدر پيام فرستادم. مي خواستم از ماموران راهنمايي و رانندگي شهرستان تربت حيدريه بپرسم اگر در سطح شهر پارکينگ سراغ دارند آدرس آن را بدهند که وسايل نقليه را آن جا پارک کنيم اين همه جريمه پارک ممنوع نکنند.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه ششم آذر 1390 |

عضو نظام صنفي كارهاي كشاورزي رشتخوار گفت: 5500 هكتار از زمين‌هاي كشاورزي رشتخوار به كشت زعفران اختصاص يافته است كه بر اثر خشكسالي‌‌هاي چهارده ساله بخش عمده‌اي از آنها با كم‌آبي و بي‌آبي روبروشده‌اند.

 

حسين چوپان افزود: اعتبارات خشكسالي ويژه خريد آب براي كشاورزان زعفرانكار شهرستان هنوز اختصاص نيافته و اين درحالي است كه محصول زمين برخي از كشاورزان داراي چاه‌هاي كشاورزي به بهره‌برداري رسيده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هجدهم آبان 1390 |

به گزارس روابط عمومی، آیین بدرقه کاروان دانش آموزی راهیان نور در محل مزار شهدای گمنام پیشکوه تربت حیدریه با حضور محمد تقی فخریان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، جناب سرهنگ خویشاوندی معاون هماهنگی سپاه امام رضا، جناب سرهنگ موحدیان دبیر هماهنگ کننده ستاد راهیان نور استان، مهندس فتحی نیا معاون استاندار و فرماندار محترم شهرستان، محمد حسین عبدالهی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه و جمعی دیگر از مسئولین برگزار گردید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه دهم آبان 1390 |
به گزارش خبرگزاری مهر، جواد پور علی با اشاره به حجم بالای تردد در محورهای تربت حیدریه افزود: عملیات آماده سازی محورهای این شهرستان جهت ایام نوروز از 14 لغایت 26 اسفند ماه گذشته در سطح شهرستان و به همت پرسنل اداره راه و ترابری تربت حیدریه، انجام شد.

معاون مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی تصریح کرد: هم اکنون 112 کیلومتر راه اصلی و 153 کیلومتر راه فرعی در حوزه استحفاظی شهرستان تربت حیدریه، وجود دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هفدهم فروردین 1390 |
محمود صلاحي روز يکشنبه در جلسه شوراي اداري تربت حيدريه گفت: متاسفانه سوانح رانندگي ناشي از عامل جاده اي ، باعث بروز تلفات انساني زيادي در محور اين شهرستان به مشهد شده است.
به گزارش خبرنگار ايرنا، وي افزود: بايد با تخصيص اعتبار بيشتر ، حداکثر تا پايان سال جاري طرح دو خطه شدن جاده تربت حيدريه - مشهد به اتمام برسد تا علاوه بر مردم خراسان ، مسافران و زائران امام رضا (ع) نيز از آن منتفع شوند.
استاندار خراسان رضوي همچنين با اشاره به ديگر طرحهاي عمراني از جمله مصوبات سفر دولت در تربت حيدريه، گفت : متاسفانه اين شهرستان علي رغم موقعيت خاص و جمعيت زياد عقب ماندگي تاريخي در حوزه هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي دارد

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه چهارم مرداد 1389 |
در پي مطلب درج شده مورخ ۱۶/۱۰/۸۸ با عنوان «از شهرداري تربت حيدريه خواستاريم...» به اطلاع مي رساند: براي اجراي آسفالت سطح شهر مطالعات لازم صورت گرفته است اما براي اجراي آن مبلغ ۶۰ميليون ريال لازم است که در صورت تامين اعتبار نسبت به اجراي آسفالت اقدام خواهد شد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه هجدهم اسفند 1388 |
به گزارش خبرنگار ايرنا، علي نيکزاد که عصر سه شنبه گذشته براي بازديد از چند طرح عمراني به تربت حيدريه سفر کرده بود در پاسخ به درخواست هاي مردم شماري از نامه ها را به طور مستقيم به دستگاههاي محلي ارجاع داد.

رييس بانک مسکن تربت حيدريه که تلاش کرد تا موانع اداري و قانوني را دليل تعلل در پرداخت وام عنوان کند بلافاصله با اين جلمه وزير مسکن مواجه شد که به او گفت : با مسووليت خودم ظرف يک هفته وام را آزاد کن.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دوازدهم آذر 1388 |
 همه مشتاق ومنتظر.جرعه ای آب نوشیدم وتک سرفه ای کردم وگفتم: خبر اول اینکه هیئتی ویژه در ستاد مدیریت سوخت  بعد از تلاش بی وقفه وجانکاه ومدتها بیدار خوابی!! عاقبت نتیجه تلاش خود را اعلام کردند : ماهیانه 80لیتر بنزین سهمیه برای خودروهای شخصی، این کار بسیار سخت وپیچیده در نوع خودش بی سابقه می باشد .

خبر دوم اینکه دولت تصمیم گرفته اقتصادبیمار کشور را به دست جراحان بسپارد وبه قرار معلوم این جراحی خیلی وسیع وپر هزینه است .

 ولی همه خوشحال بودند که خدا را شکر آقای محصولی که خود شخص مرفهی است وقدر رفاه را می داند!! مسئولیت این وزارتخانه را بعهده گرفت، انشاءا.... کمی به فکر رفاه نسبی دیگران هم باشد. باز هم مادرم گفت آمین


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه نهم آذر 1388 |

دفن اموات درمزارآری یانه؟

مردم تربت حیدریه از سر ارادت به این بانوی فرزانه اقدام به خرید قبر در جوار مزار نموده اند که تا چندی پیش عمل دفن اموات در مزار بی بی حسنیه صورت می گرفت اما اکنون نزدیک به 3سال است که دفن اموات در بقعه مزار بی بی حسنیه متوقف شده است وعلت اینکار را نیز تهدید علیه بهداشت عمومی عنوان نموده اند چرا که منطقه مسکونی است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و یکم مرداد 1388 |

 جواد رحيميان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد ضمن اعلام اين مطلب گفت: پس از پيش‌لرزه 1/3 دهم ريشتري ساعت 13/20 شب گذشته زلزله به بزرگي 2/5 ريشتر روستاي داف از توابع بخش كدكن شهرستان تربت حيدريه را لرزاند كه اين زلزله تنها موجب شكستگي در برخي از ديوارهاي قديمي اين روستا شد.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پانزدهم تیر 1387 |

اولین جلسه فوق العاده جامعه تربتیهای مقیم تهران بمناسبت آغاز سال نو و پیروزی حجت الاسلام حاج شیخ محمد علی رضایی با حضور همشهریان

فرهیخته ساعت ۴ الی ۷ بعد از ظهر  روز 17/1/87 در محل جامعه برگزارگردید

در این جلسه که اغلب متخصصین کارشناسان مختلف همشهری شرکت داشتند

که اخبار آن متعاقبا" به اطلاع خواهد رسید

 

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هجدهم فروردین 1387 |

قسمت دوم

* مهمترين انتقادي كه بعضي‌ها نسبت به حاج آخوند و مرحوم راشد داشتند چه بود و شما چه پاسخي مي‌داديد؟

** بعضى‏ها مى‏گفتند: آخوند ملاعباس و پسر ايشان يعني مرحوم حسينعلي راشد كه از روحانيون انقلابى و مبارزان سياسى نبوده‌اند چه نسبتي با جنگ و جهاد داشته‌اند كه نام آنها را دوباره زنده كرديد؟
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و یکم آذر 1386 |
 

فرماندار تربت حيدريه واقع در مركز خراسان رضوي گفت: با موافقت و تصويب وزارت علوم "آموزشكده فني" اين شهرستان به "دانشكده فني و مهندسي" تبديل شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هجدهم آذر 1386 |

پيش بيني وضع هوا در خراسان رضوي حكايت از نيمه ابري بودن هوا در نقاط مختلف اين استان طي ٢٤ ساعت آينده دارد. اداره كل هواشناسي خراسان رضوي اعلام كرد: نقشه هاي پيش يابي و تصاوير ماهواره هواشناسي نشان مي دهد از شنبه آينده استان تحت سامانه باران زايي قرار مي گيرد.در ٢٤ ساعت گذشته تربت حيدريه با دماي ٤ درجه سانتي گراد زير صفر سردترين شهر و خواف با حداكثر دماي ١٥ درجه سانتي گراد گرم ترين نقطه استان خراسان رضوي بودند.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه پانزدهم آذر 1386 |
اختلاف دماي هوا در خراسان رضوي به ٢٠ درجه سانتي گراد رسيد


حاتمي - هواشناسي خراسان رضوي ازاختلاف دماي ٢٠ درجه اي سردترين و گرم ترين نقطه استان در شبانه روز گذشته خبر داد.
براساس اين گزارش در ٢٤ ساعت گذشته تربت حيدريه با حداقل دماي يك درجه زير صفر سردترين و درگز با حداكثر دماي ١٩ درجه سانتي گراد گرم ترين شهر استان بود.اين گزارش حاكي است در ٢٤ ساعت آينده هواي شمال استان خراسان رضوي نيمه ابري تا تمام ابري گاهي همراه با وزش باد، مه رقيق با احتمال بارش پراكنده، مركز استان كمي تا قسمتي نيمه ابري همراه با وزش باد و مه و در جنوب استان صاف تا قسمتي ابري و همراه با غبار محلي خواهد بود.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه سیزدهم آذر 1386 |
 

با تشکر و قدر دانی از آقای سالار مقدم مدیر مسئول

محترم هفته نامه نوید تربت حیدریه مطالب ذیل از

این دوهفته نامه برگرفته شده است

 

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه نهم آذر 1386 |

با حضور جوادی حصار رئیس حزب اعتماد ملی خراسان رضوی وتنی چند از اعضای شورای مرکزی این حزب از جمله اخلاقی پور فرماندار سابق تربت حیدریه ، روحانی نیا رئیس سابق اداره آموزش و پرورش ، قلی پور وموهبتی اعضای شورای مرکزی شاخه این حزب در تربت حیدریه به شرح ذیل معرفی شدند : 1 محمد دانش 2 محمود قهار 3 عزیزا...حجتی 4 احمد روشن 5 حسین خوش طینت 6 -  حیدری. قابل ذکر است که تعداد اعضای شورای مرکزی این حزب در شهرستان تربت حیدریه تا 11نفر قابل افزایش است که بقیه آنها بعداً اعلام می گردند.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه نهم آذر 1386 |
تربت حيدريه - غضنفري - نمايشگاهي از آثار هنري دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تربت حيدريه در اين دانشگاه برگزار شد. شريعتمداري مسئول نمايشگاه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: بيش از صد اثر شامل معرق - سياه قلم - ترام خط و نقطه - طراحي و خطاطي - رنگ روغن و نقاشي و كاريكاتور به مدت يك هفته در معرض ديد دانشجويان قرار گرفت.
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه سی ام آبان 1386 |

اعطاي وام احداث حمام به روستاييان تربت حيدريه


تربت حيدريه، علي داها- مدير بنياد مسكن انقلاب اسلامي تربت حيدريه از اعطاي وام ٥ ميليون ريالي براي احداث حمام به روستاييان تربت حيدريه خبر داد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه سی ام آبان 1386 |
افتتاح سالن هاي ورزشي تربت حيدريه در سالروز حماسه ٩ دي
تربت حيدريه- غضنفري: رئيس اداره تربيت بدني تربت حيدريه در گفتگو با خبرنگار ما در اين شهرستان از افتتاح دو سالن ورزشي سرپوشيده مصوب سفر رياست جمهوري در دي ماه سال  جاري خبر داد. « شيخ زاده» افزود: با توجه به پيشرفت كار و قول مساعد مسكن و شهرسازي اين دو پروژه در سالروز حماسه نهم دي، در اين شهرستان به بهره برداري خواهد رسيد.
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه بیست و پنجم آبان 1386 |
نمايندگان ‪ ۵۰‬هزار كشاورز و دامدار تربت حيدريه مسائل و مشكلات كاري خود را با رييس و معاونان سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي بصورت حضوري مطرح كردند.

در اين جلسه چهار ساعته كه روز چهارشنبه در يكي از مزارع نمونه تربت حيدريه برگزار شد كشاورزان شهرستان خواستار توجه بيشتر و تسريع در حل مشكلات خود شدند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه هجدهم آبان 1386 |

تربت حيدريه؛ ميزبان ٢ مسابقه استاني 


تربت حيدريه، آبان و آذرماه ميزبان ٢ مسابقه قهرماني

 

استاني خواهد بود.


رئيس اداره تربيت بدني تربت حيدريه در گفتگو با خراسان

 ضمن اعلام اين خبر گفت:

 مسابقات آمادگي جسماني بانوان خراسان رضوي،

 

 ١٦ آبان ماه

سال جاري در تربت حيدريه آغاز خواهد شد و ٢٠٠ نفر از

بانوان طي دو روز با

يكديگر به رقابت خواهند پرداخت.

محمدرضا شيخ زاده افزود: اين مسابقات در

سالن هاي شهيد جليلي و نهم دي برگزار مي شود.


وي همچنين از برگزاري مسابقات واليبال نشسته

 جانبازان و معلولان استان در نيمه

دوم آذرماه خبر داد و گفت: اين مسابقات با همكاري

 بهزيستي و تربيت بدني برگزار

مي شود.

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه سیزدهم آبان 1386 |

 
علي داها- با اعلام خبر ارسال ليست محرمانه مديران ضعيف به استانداري، تماس مديران كل استان براي رفع مشكلات تربت حيدريه افزايش بسيار زيادي داشته و آ نان را به تكاپو انداخته است. فرماندار تربت حيدريه در جلسه كميته برنامه ريزي اين شهرستان ضمن اعلام اين مطلب گفت: مديران تربت حيدريه بايد از اين فرصت براي حل مشكلات شهرستان اقدام كنند.مجتبي صادقيان در ادامه به اجرا نشدن طرح نوسازي و به سازي بافت فرسوده شهري تربت حيدريه اشاره كرد و اظهار داشت:

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه دوازدهم آبان 1386 |

قدرداني امام جمعه تربت حيدريه از انعكاس مطبوعاتي خبرهاي كنگره         بزرگداشت آخوند ملاعباس

علي داها-انعكاس مطبوعاتي كنگره بزرگداشت حاج آخوند ملاعباس راشدتربتي بي نظير و در سطح جهاني بود.
امام جمعه تربت حيدريه در مراسم قدرداني از عوامل و دست اندركاران ستاد بزرگداشت حاج آخوند ملاعباس راشدتربتي ضمن بيان اين مطلب، افزود: صاحب نظراني كه در اين گونه كنگره ها حضور دارند عنوان كردند كه كنگره حاج آخوند با موفقيت به اتمام رسيد.
حجت الاسلام مهدي شريعتي تبار، تصريح كرد: ادعا نمي كنيم كه اين كنگره بي نقص بوده است اما در عين حال هم از جهت محتوا و هم از جهت ارزش علمي مقالات انصافا خوب بود.رئيس شوراي فرهنگ عمومي تربت حيدريه در ادامه گفت:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |
زنگ شروع تغذيه روستا مهدها زده شد
با حضور فرماندار و جمعي از مسئولان شهرستان تربت حيدريه زنگ شروع برنامه تغذيه در «روستا مهدرنگين كمان» روستاي آغويه تربت حيدريه زده شد.
رئيس اداره بهزيستي تربت حيدريه درگفتگو با خبرنگار ما در اين شهرستان گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي اعلام شده، از سوي دفتر امور كودكان و نوجوانان بهزيستي كشور و به منظور بهبود وضعيت تغذيه كودكان در روستامهدها، يك وعده غذاي گرم در روز به صورت رايگان در روستا مهدهاي تحت پوشش تامين خواهد شد. «مهدي عباسپور» افزود: در سطح شهرستان تربت حيدريه ٤٧ روستاي بالاي ٢٠٠ خانوار جمعيت از روستامهد بهره مند هستند و حدود يكهزار نفر تحت پوشش قراردارند. وي افزود: جداي از روستا مهد، ٧ مجتمع روستايي هم در سطح شهرستان فعاليت دارند
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |
انتقاد فرماندار از كندي اجراي پروژه مجتمع فولاد تربت حيدريه


علي داها- فرماندار تربت حيدريه از كندي اجراي پروژه٨٠٠ هزار تني فولاد تربت حيدريه به شدت انتقاد كرد.مجتبي صادقيان در جلسه شوراي اداري گفت: با وجود واگذاري ٧٠٠ هكتار زمين در اراضي قلعه نو و سيوكي تربت حيدريه به اين مجتمع ،متاسفانه روند اجرايي پروژه به كندي پيش مي رود.وي افزود: در طول يك سال گذشته تنها سايت اداري و زيرسازي هاي ابتدايي اين پروژه اجرايي شده است و پيشرفت احداث سايت كارخانه فولاد در حد صفر است.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |

بايگ؛ شهري كه فقط ٢ ساعت جنب و جوش دارد

 
؛بخشي- به جرأت مي توان گفت كه بايگ در طول روز تنها براي ٢ ساعت شاهد «جنب و جوش» است! صبح وقتي كه خورشيد چتر نوراني اش را بر زمين مي گستراند، هرچه عقربه هاي ساعت به ٧ نزديك تر مي شود رفت و آمدها و تردد خودروها به سوي بايگ بيشتر مي شود.كارمندان، مسئولان ادارات، فرهنگيان و ... يكي پس از ديگري با خودروهاي شخصي و دولتي وارد شهر شده، در محل كار خود مستقر مي شوند.در اين ساعت تكاپو و جنب و جوش، شهر را فرامي گيرد و گويي يك باره مهاجران سفركرده به شهر وديار خود بازگشته اند.اما اين جنب و جوش دوام چنداني ندارد و شهر را سكوت فرامي گيرد تا ساعت ١٣ فرا برسد. دراين ساعت نيز دوباره خودروها به حركت درمي آيد و حكايت ٧ صبح تكرار مي شود.شهر در اين ٢ ساعت و به دليل رفت و آمد از بايگ به تربت حيدريه و بالعكس داراي جنب و جوش است.شايد جالب باشد اگر بدانيد از اين مجموعه بزرگ تنها بخشدار و رئيس شركت گاز دو نيرويي هستند كه ساكن شهر مي باشند و ديگر مسئولان هر روز مسافت بايگ-تربت حيدريه را طي مي كنند و حاضر نمي شوند كه محل خدمت خود را براي زندگي انتخاب كنند، حال آن كه بايگ اگرچه به لحاظ تفريحي، با فقر امكانات مواجه است اما به لحاظ وجود زيرساخت هاي اوليه دچار كمبود نمي باشد.بر اين باوريم كه انسان ها در امر انتخاب، آزاد هستند اما در واقع آيا كساني كه به عنوان مسئول در چنين مناطقي خدمت مي كنند و در شبانه روز تنها به حضور چند ساعته اداري اكتفا مي كنند، از تمام مشكلات حوزه استحفاظي خود آگاهي دارند و آن ها را لمس مي كنند!

نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |

وزير راه دستور اجراي باند دوم محور گناباد-تربت حيدريه را صادر كرد


مدبر- وزير راه و ترابري دستور اجراي باند دوم محور گناباد - تربت حيدريه را پس از نشست مسئولان شهرستان گناباد و نماينده اين حوزه انتخابيه باوي صادر كرد. دكتر مدني در گفتگو با خبرنگار ما افزود با توجه به مشكلات و تصادف هاي متعدد در محور گناباد - تربت حيدريه، تعدادي از مسئولان به همراه نماينده مجلس در هفته گذشته، نشستي طولاني با وزير راه و ترابري داشتند و مشكلات و معضلات اين محور را بازگو كردند. وي اضافه كرد: در پي اين ملاقات وزير راه و ترابري دستور اجرايي شدن باند دوم محور گناباد- تربت حيدريه را كتبا صادر و به صورت شفاهي بر پي گيري آن توسط معاونان خود تاكيد كرد. حجت الاسلام مدني هم چنين از اجرايي شدن باند دوم جاده گناباد- كاخك خبر داد و گفت: باتوجه به استاني بودن اين پروژه، مديركل راه و ترابري استان مامور شد آن را در رديف پروژه هاي سال ٨٧ قرار دهد و براي اجرايي شدن آن در سال آينده برنامه ريزي كند.
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |

 

تربت حيدريه- غضنفري- فرماندار تربت حيدريه در جلسه ماهانه با خبرنگاران، ضمن دادن قول تهيه مكاني براي انجمن خبرنگاران از تلاش دست اندركاران و برگزاركنندگان كنگره آخوند ملاعباس راشد تربتي، خصوصا رسانه هاي گروهي و ارباب جرايد از جمله روزنامه خراسان، قدس و سيماي خراسان رضوي كه پوشش بسيار مناسبي از اخبار اين كنگره داشتند، تشكر كرد. «مهندس صادقيان» افزود: هرچند نواقصي در برگزاري اين كنگره وجود داشت ليكن چون تجربه اول شهرستان محسوب مي شد، اين نواقص محتمل به نظر مي رسيد. وي هم چنين از برگزاري كنگره مرحوم حسينعلي راشد خطيب توانا و فرزند مرحوم آخوند در آينده خبر داد وگفت: در اين كنگره سعي خواهيم كرد تا بيشتر از تحصيل كرده ها و دانشگاهيان استفاده كنيم و چون يونيسف تمام سخنان مرحوم حسينعلي راشد را جمع آوري و منتشر كرده است، اميدواريم با كمك مالي يونيسف و سازمان دهي قوي، مراسمي در حد شان وي برگزار شود

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دهم آبان 1386 |

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه چهارم آبان 1386 |
 
مطالب قدیمی‌تر