غلامرضا نجفیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: تخصیص این اعتبار با پیگیریهای فراوان نماینده مردم تربت حیدریه ،مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محقق شد.

وی گفت: مبلغ 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 180 مجلس شورای اسلامی که در اختیار نماینده مردم تربت حیدریه می باشد و هفت میلیارد ریال دیگر آن توسط معاونت توسعه مدیریت، منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خراسان رضوی تامین شده است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و هشتم تیر 1393 |
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه دارای 26 غرفه در حوزه های قرآنی، نرم افزار و تصاویر مربوط به عفاف و حجاب است.

ˈمحمد علی نجفیˈ افزود: در این نمایشگاه بیش از 2500 عنوان کتاب در زمینه های علوم قرآنی، مذهبی، روانشناسی، خانواده، آشپزی، عرفان، ادبیات، تاریخی، پزشکی، کامپیوتر ، ورزشی، کودک و نوجوان و اطلاعات عمومی در معرض دید قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه با تخفیف 20 تا 40 درصد تا پایان ماه مبارک رمضان دایر است.

او افزود: این نمایشگاه با همکاری، موسسه زلال نور، فرمانداری، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه بر پا شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و دوم تیر 1393 |
ه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی زندان تربت حیدریه، ˈاحمد رضا روشندل افزود: ˈغلامرضا فˈ که ازسال 1383 به جرم قتل عمد در زندان این شهرستان تحمل حبس می کرد و محکوم به قصاص نفس شده بود، با رضایت اولیای دم نجات یافت.

وی گفت: این مددجو پس از 10 سال حبس از زندان تربت حیدریه آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

روشندل، میانجیگری را یکی از نمودهای مبارزه با بزهکاری و اصلاح مجرمان دانست و اظهار کرد: اینگونه مداخلات مددکارانه در حل و فصل اختلاف ها و مسایل ناشی از ارتکاب جرم و بزهکاری بسیار مؤثر بوده و انجمن های مردم نهاد بدون تشریفات اداری در این حوزه موفق عمل می کنند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیستم خرداد 1393 |

به گزارش روابط عمومی  ،سعید نیرویی  در شانزدهمین جشنواره خیرین مدزسه ساز با تقدیر از تلاش و مجاهدت خیران مدرسه ساز شهرستان گفت: امروز خیراندیشی شما خیران نویدبخش فردای روشن فرزندان کشور و تربیت نیکوی آینده سازان جامعه است.

وی افزود: درشهرستان تربت حیدریه با وجود توجه دولت بر گسترش فضاهای آموزشی، پروژه های نیمه تمام و شروع نشده همچنان نیازمند مساعدت و کمک خیران است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه شانزدهم خرداد 1393 |

به گزارش خبرنگار خبرگزای دانشجویان ایران(ايسنا)-منطقه خراسان، مجید رضایی در مراسم رونمایی این اثر در جمع اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: این کتاب به همت نویسنده بومی شهرستان به نام محمود ذباح در تیراژه یک هزار جلد توسط انتشارات آرنا منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است

وی اظهار كرد: کتاب شاه سنجان مربوط به معرفی ابعاد شخصیتی شیخ رکن الدین محمود سنجانی، عارف بزرگ قرن پنجم و ششم هجری است که وی در سنگان شهرستان رشتخوار مدفون است.

به گفته وی تاکنون بیش از 15 کتاب در مباحث ادبی هنری اقتصادی از سوی پدید آورندگان بومی این شهرستان طی چند سال گذشته چاپ و در اختیار مردم قرار گرفته است.

رضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قفسه‌ای از کتب پدید آوراندگان بومی در محل کتابخانه مرکزی عمومی شهر رشتخوار با هدف آشنایی مراجعان با آثار این نخبگان ایجاد شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه سوم خرداد 1393 |

نوشتن و گفتن از آثار و احوال استاد محمد قهرمان، فریضه‌ای است که انجام‌ دادنش «سخت» دشوار می‌نماید. یا حداقل به قول اهل فضل که اصطلاح «سهل و ممتنع» را مکرر به کار می‌گیرند، «سهل!» دشوار می‌نماید. سخت یا سهل، به هر حال آنچه واقعیت دارد و (در هر دو مورد نیز) مشترک است همان دشوار بودن است

این نکته را به شاعر ادیب جوان، دانش‌آموز مکتب استاد قهرمان، صاحب کتاب «شانه و گیسوی غزل»، سرکار خانم فرشته خدابنده‌ هم که بر نوشتن و گفتن من از آثار و احوال آن بزرگمرد بزرگوار در نخستین سالگرد فقدان فاجعه‌وارش اصرار داشت و استاد قهرمان هم غزلی در ستایش او سروده است، گفتم. هر بار که قلم به دست می‌گیرم، ناخودآگاه آن را قلم می‌کنم و به قول مولانا حرف و گفت و صوت را بر هم می‌زنم و آنگاه به زبان سکوت گوش می‌سپارم که به تعبیر دکتر شریعتی حرف‌هایی دارد برای نگفتن و ننوشتن. انگار باید کوه دماوند را مرکّب کنم و جوهر جبال البرز را در مویرگ‌های قلم بریزم و بر صفحاتی چند از صحیفه زندگانی آن قهرمان عرصه هنر و اخلاق، بدوانم و بچکانم


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه دوم خرداد 1393 |

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈ علی عسکریˈ  به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تربت حیدریه، افزود:  مهمترین اولویت این نهاد آموزشی، گسترش کیفیت و تحصیلات تکمیلی است. وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا است که یک میلیون و 670 هزار دانشجو در نظام تعلیم و تربیت آن نقش ایفا می کنند. معاون پارلمانی دانشگاه آزاد افزود:  شورای عالی اقتصاد بنیان در دانشگاه آزاد تشکیل و راه اندازی شده که برنامه آن این است تا با تولید ثروت و کمک به شرکت های دانش بنیان 12 درصد از شهریه دانشجویان را کاهش دهد. حجت الاسلام عسکری با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی، افزود: با همکاری هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری بودجه فرهنگی این دانشگاه 10 درصد افزایش یافته تا بتواند در راستای ارتقای فرهنگ گام بردارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1393 |
ايشان تحصيلات ابتدائي و اوايل دوره  متوسطه را در تربت حيدريه و مشهد مقدس گذرانده و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان البرز به اتمام رساند. وی سپس پس از مسافرت به آمریکا برای ورود به رشته پزشکی، ابتدا دوره بيولوژي را در کالج ديويس شروع و سپس وارد دانشکده‌ي پزشکي جان هاپکينز شد. پس از دريافت درجه دکتري پزشکي عمومي، دوره تخصصي بيماري‌هاي کودکان را در بيمارستان جان هاپکينز و سپس در بيمارستان اطفال ‌هاروارد ادامه داد و پس از طي يک دوره تخصصي در بيماري‌هاي عفوني به ايران بازگشت

دکتر ضیائی که داماد دکتر محمد قریب (یکی از بنیانگذاران طب اطفال کشور) بود؛ در سال 1336 ه.ش. بجای دکتر مک میلان ریاست بخش کودکان بيمارستان نمازي شيراز را عهده دار شد. وی مدت کوتاهی در سال 1348 ه.ش. رياست دانشکده‌ي پزشکي تهران را نیز به عهده داشت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه پنجم اردیبهشت 1393 |
نماینده عالی  شورای اسلامی رشتخوار در شورای استان  خراسان رضوی گفت:  شهرستان رشتخوار با 70 روستا دو شهر و چهار دهستان و 70 هزار نفر جمعیت از نداشتن یک مجتمع فرهنگی رنج می برد که این امر باعث نگرانی مردم وهنرمندان شده است نماینده عالی  شورای اسلامی رشتخوار در شورای استان  خراسان رضوی از نبود سینما در  شهرستان 70 هزار نفری رشتخوار هم انتقاد کرد و گفت: جوانان اوقات فراغت خود را تلف می‌کند و کمبود مکانهای فرهنگی و تفریحی در این شهرستان آنان را گاها به انحرافاتی از جمله مواد مخدر کشانده است.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1393 |
خير نيکوکار بردسکني در اقدامي خيرخواهانه مبلغ ۱۰۰ميليون ريال وجه نقد را به بيمارستان ولي عصر(عج) اين شهرستان اهدا کرد. رئيس بيمارستان ولي عصر(عج) بردسکن روز گذشته افزود: اين مبلغ، توسط «حاج اکبر دلشاد» به منظور خريد تجهيزات پزشکي شامل مانيتورينگ و تورنيکه به بخش هاي سي سي يو و اتاق عمل بيمارستان شهرستان ولي عصر(عج) بردسکن اهدا شد. «محمود مدرس» مديرعامل مجمع خيران سلامت شهرستان بردسکن نيز با اشاره به اجر معنوي کار اين خير بزرگوار و ساير نيکوکاران که تاکنون به ساخت و تجهيز بيمارستان کمک مالي کرده اند، خاطرنشان کرد: کمک به تأمين تجهيزات و همياري در احداث، تکميل، ترميم و تجهيز مراکز بهداشتي و درماني مهم ترين هدف ما در مجمع خيران شهرستان بردسکن است که خوشبختانه با بهره مندي از ظرفيت خيران در تأمين هزينه هاي سلامت شهرستان تاکنون موفق بوده ايم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393 |
هادی شریفانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده 33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهد.
رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه همچنین حصیربافی، نمدمالی، مسگری، فرشبافی، آهنگری و نجاری را از جمله صنایع دستی این خطه برشمرد.

وی افزود: مهمترین حرفه سنتی در این شهرستان که تا امروز نیز رواج دارد چله کشی یا ابریشم کشی است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و پنجم اسفند 1392 |
سید محمد رضا هاشم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر پوشش تمام افراد بی سواد گروه سنی 10 تا 49 سال و به صفر رساندن نرخ بی سوادی تا پایان برنامه پنجم توسعه، برنامه ریزی و اقدامات لازم در تربت حیدریه انجام شده است.

وی گفت: اداره سواد آموزی، خدمات آموزشی خود را در سه دوره جدید سواد آموزی (معادل سه سال اول ابتدایی)، تحکیم سواد و دوره انتقال (معادل سه سال دوم ابتدایی) ارائه می دهد.

هاشم زاده اظهار داشت: تربت حیدریه در نیمه دوم امسال با جذب 310 سوادآموز در دوره انتقال و با عملکرد 103 درصد، رتبه نخست جذب سوادآموز این دوره را در قطب پنج سواد آموزی خراسان رضوی کسب کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه نوزدهم اسفند 1392 |
در مراسمی با حضور معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه تودیع و معارفه انجام شد . به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه، معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم اظهارداشت : آموزش و پرورش سنگ مبنای توسعه و تحول است و آنچه درآینده جامعه اتفاق می افتد در مدارس و آموزش و پرورش رقم خواهد خورد. براتعلی منصوریان گفت : مدارس و آموزش و پرورش جعبه سیاه جامعه هستند و اگر کسی خواسته باشد بداند که یک جامعه رو به صعود یا نزول است به جعبه سیاه آن جامعه مراجعه می کند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه یکم اسفند 1392 |
به گزارش ایرنا، دکتر ˈحمید رضا پور یوسفˈ روز دوشنبه در اولین همایش توانبخشی مبتنی برجامعه در تربت حیدریه، افزود: درحال حاضر پوشش ˈسی بی آرˈ در مناطق روستایی خراسان رضوی به صورت کامل نیست و یکی از اهداف بهزیستی درسال آینده پوشش به صورت کامل خواهد بود.

وی اظهار داشت: سی بی آر یکی از ابزارهای موفقیت بهزیستی است که با مشارکت افراد جامعه از لحاظ مالی و ارایه خدمات به معلولان به این نهاد کمک می شود.ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه یکم اسفند 1392 |
مسئول ستاد جشنواره عمار در گناباد گفت: اکران فيلم هاي چهارمين جشنواره فيلم عمار در اين شهرستان آغاز شد. «جاويد عربشاهي» روز گذشته افزود: همزمان با ۲ هزار نقطه از کشور، اکران فيلم هاي چهارمين جشنواره فيلم عمار در مساجد،حسينيه ها، مدارس، مراکز آموزش عالي و روستاها انجام مي شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هجدهم دی 1392 |
روزگار رو به زوال سرزمین "آسیاب های بادی نشتیفان"/ تنگی نفس تالاب کیسی در هجوم زمین خواران


"آسیاب های بادی نشتیفان" در خواف بزرگترین اثر تاریخی بازمانده از دوران صفویه است که تاکنون در سایه غفلت مسئولان میراث فرهنگی، اقدامات چشم گیری برای مرمت این اثرصورت نگرفته و امروز همگان شاهد روزگار رو به زوال این اثر تاریخی هستندسالهاست که به خاطر همین بی مهری ها، روزهای طلایی این میراث باستانی در حال غروب کردن است طوری که به اذعان ساکنان این منطقه حتی پرنده هم در اطراف نشتیفان پر نمی زند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه پنجم دی 1392 |
مسئول اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بردسکن از آغاز فعاليت موزه مردم شناسي دراين شهرستان خبرداد. احمد صابري زارع روز گذشته افزود: ساختمان موزه مردم شناسي بردسکن در محل فعلي اداره ميراث فرهنگي شهرستان، يکي از خانه هاي قديمي است که از مرحوم علمي (يک پدر شهيد) در سال 1388 خريداري و توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي مرمت و بازسازي شده است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه پنجم دی 1392 |
«محمد اسماعيل يعقوب زاده» روز گذشته در بازديد سرزده از اين نهاد در ديدار با رئيس و کارکنان کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان، کميته امداد را نهادي مقدس و کار کردن در اين نهاد را ارزشمند دانست.


وي افزود: اگرچه بسياري از دستگاه ها از لحاظ اعتبارات با مشکلاتي مواجه هستند اما نبايد کمبود اعتبارات، مديران را از خدمت رساني به مردم باز دارد. فرماندار بردسکن اظهار داشت: برخورد مناسب و توجه به خواسته هاي ارباب رجوع، مي تواند بيش از ۵۰ درصد از مشکلات و خواسته هاي مردم را مرتفع کند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و چهارم آذر 1392 |
به یاری خداوند متعال ودر سایه مساعدتهای بی دریغ آقای ابوالقاسم خسروی نماینده محترم مردم شهرستان درمجلس شورای اسلامی  وپی گیریهای مجدانه آقای دکترعلیزاده ریاست محترم وسایر همکاران در حوزه های مختلف درواحد ، مجوز راه اندازی سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در واحد تربت حیدریه از سوی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری صادر شد . عمران سازه ، آبیاری زهکشی و فقه و حقوق خصوصی رشته ها یی هستند که دربهمن ماه سال جاری وازطریق تکمیل ظرفیت در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و نهم آبان 1392 |
پژوهشکده زعفران تربت حیدریه در جنوب غربی پارک جنگلی پیشکوه در تاریخ 3/3/86 با اقدام به ساخت بنای مجتمع از محل اعتبارات ریاست جمهوری آماده راه اندازی و نهایتا در 1/9/91 با اتمام ساختمان پژوهشکده آماده بهره گردید. این پژوهشکده در اسفند سال 1391 از دانشگاه فردوسی منفک شده و بطور رسمی تحویل دانشگاه تربت حیدریه گردید

در حال حاضر پژوهشکده زعفران با ترکیب اعضای زیر و با همکاری سایر نهاد های دولتی و شرکت های خصوصی در حال انجام فعالیت های پژوهشی، ترویجی، آموزشی، راهبردی و فرهنگی می باشد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و هشتم آبان 1392 |
علي قنبري ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی  قرآنی در گناباد برگزار مي‌شود.

وي افزود: در اين نمايشگاه تعداد 1500 عنوان كتاب با موضوعات تاريخي، روانشناسي، ادبي، مذهبي، كودكان و خانواده در معرض ديد علاقمندان قرار خواهد گرفت.قنبري ادامه داد: نمايشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی – قرآنی، صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصرها ازساعت 16 الی 20 براي بازديد علاقمندان داير خواهد بودادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و پنجم آبان 1392 |
فرماندار کاشمر گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهترین راه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.فرماندار كاشمر با بیان اینکه باید از ظرفیت کتاب برای بالابردن آگاهی و شناخت از دین استفاده شود افزود: اگر بدنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی و برخی بزه‌کاری‌ها درجامعه هستیم ترویج فرهنگ کتابخوانی بهترین راه در این راستا به شمار می رود.ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و پنجم آبان 1392 |
مرتضی شبان افزود : 14 مجسمه از مشاهیر علمی،مذهبی و فرهنگی شهرستان تربت حیدریه با هزینه ای بالغ بر 50 میلیون تومان ساخته و در پارک کاشانی نصب شده است.

شبان هدف از این کار را شناساندن چهره های فرهنگی مذهبی شهر به همشهریان ، مسافران و نسلهای آینده عنوان کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه یازدهم آبان 1392 |
نوزدهم مهرماه سالروز تولد محمدرضا شفيعي کَدْکَني از نويسندگان و شاعران امروز ايران است.مصطفي محدثي خراساني از شعراي معاصر در يادداشتي کوتاه يک رباعي هم به اين استاد مسلم تقديم کرده است؛
 
 

محمدرضا شفيعي کدکني در نوزدهم مهر ۱۳۱۸ در کدکن از توابع تربت حيدريه در خراسان به دنيا آمد. شفيعي کدکني هرگز به دبستان و دبيرستان نرفت و از آغاز کودکي نزد پدر خود (که روحاني بود) و مرحوم اديب نيشابوري دوم به فراگيري زبان و ادبيات عرب پرداخت (در هفت سالگي تمام الفيه ابن مالک را از حفظ بود) و فقه، کلام و اصول را در نزد آيت ا... شيخ هاشم قزويني فرا گرفت اما پس از درگذشت شيخ هاشم قزويني (معروف به فقيه آزادگان) تا آخرين مراحل درس خارج فقه را نزد آيت ا... ميلاني خواند و در اين دوره با آيت ا... سيد علي خامنه اي رهبر انقلاب همدرس بود.

او به پيشنهاد مرحوم دکتر علي اکبر فياض در دانشگاه فردوسي مشهد نام نويسي کرد و در کنکور آن سال نفر اول شد و به دانشکده ادبيات رفت و مدرک کارشناسي خود را در رشته زبان و ادبيات فارسي از دانشگاه فردوسي و مدرک دکترا را نيز در همين رشته از دانشگاه تهران گرفت
 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه هجدهم مهر 1392 |
رشتخوار، خاکشور/ رئيس کميته امداد امام خميني(ره) رشتخوار از اطعام ۶ هزار نفر از اقشار نيازمند، محروم و ايتام روزه دار اين شهرستان در ماه مبارک رمضان خبر داد. «محمد آقاجاني» پنج شنبه گذشته در جمع خيران رشتخوار گفت: در ماه مبارک رمضان علاوه بر خيران شهرستان ۲ خير مشهدي هم براي کمک به ايتام و محرومان شهرستان مبلغ ۶۰ ميليون ريال هديه کرده اند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه بیست و دوم تیر 1392 |
پيروز/رئيس جمعيت هلال احمر تربت حيدريه از آغاز کلاس هاي اوقات فراغت تابستان در مراسم افتتاحيه طرح نشاط و پويايي تابستان ۹۲ خبر داد. به گزارش روابط عمومي هلال احمر تربت حيدريه، «پورعباسي»گفت:در مراسم افتتاحيه ۳۰۵ نفر از جوانان پيشاهنگان ثبت نام شده در کلاس هاي اوقات فراغت حضور يافتند.وي با اشاره به اهميت و نقش آموزش در ارتقاي مهارت هاي جوانان در عرصه هاي مختلف فرهنگي-هنري و ورزشي اجراي اين طرح را در ايجاد شور و نشاط و خلاقيت جوانان موثر و مفيد قلمداد کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه دوازدهم تیر 1392 |
به گزارش قدس آنلاین،به منظور بررسی عملکرد شهرداری تربت حیدریه از حیث مالی و شهرسازی طی سال 1391 ونیز بررسی مصوبات شورای اسلامی شهر تربت حیدریه و نظارت فرمانداری شهرستان تربت حیدریه بر آن ها از سال 90 تاکنون و همچنین بررسی عملکرد شهرداری تربت حیدریه در زمینة احیاء و بازسازی بافت فرسوده در سال 1391 هیأت بازرسی ادارة کل بازرسی خـراسان رضوی؛ در شهرداری تربت حیدریه مستقر شده است

کارکنان آن شهرداری و سایر شهرونــدان محترم شهر تربت حیدریه از طریق تماس با شماره تلفن گویای 136 یا در تماس تلفنی با هیأت مذکور به شمارة تلفن : 222081 – 0531 و یا از طریق مراجعــه به هیـأت مـستــقر در آن شهرداری می توانند شــکــوائیـه هـای احتمالی خود و همچنین هر گونه اطلاعات مؤثر در زمینة بررسی مورد نظر را به آن هیأت ارائه نموده و رسانه های جمعی آن استان نیز می توانند مراتب فوق را جهت اطلاع عموم منعکس نمایند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه سی و یکم خرداد 1392 |
انجمن ادبي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بردسکن به مناسبت روز بزرگداشت مولانا نشست ادبي و مثنوي خواني برگزار کرد. در اين نشست که در آمفي تئاتر روباز اين اداره برگزار شد، حاضران به مثنوي خواني پرداختند.

اجراي موسيقي و نمايش پويانمايي «طوطي و بازرگان» از ديگر برنامه هاي اين نشست بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1392 |
عضو هيئت مديره شهرک فرهنگيان رشتخوار گفت: با وجود قول براي پي گيري و گره گشايي از قفل ۵ ساله احداث شهرک مسکن، فرهنگيان رشتخواري در بازديد استاندار از شهرک فرهنگيان خواستار گره گشايي مشکل مسکن توسط استانداري شدند.«مجيد خطايي» خاطرنشان کرد: ۴۵۰ عضو مسکن فرهنگيان رشتخوار به علت بلاتکليفي زمين هاي مسکن خود براي ساخت وساز نگران هستند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه هفدهم اردیبهشت 1392 |

هفته گذشته مردی چهره در نقاب خاک پوشاند که بالغ بر هشتاد سال شعله وجودش در تلاش و پویشی خستگی ناپذیر در تلألو بود .

نادر مردی که هر لحظه از زندگی را درک کرد وزیست،زیستنی که توأم با خلق تازگی ها وبا طرحی نو در انداختن در زمینه های گوناگون شاعری،مجسمه سازی،ورزشکاری و پژوهشگری سپری شد.شعرهای جذاب ودلنشین او با لهجه تربتی نشان از درک عمیق او از زوایای مختلف زندگی مردم عادی شهرش را دارد.

شهری که عمیقأ به ان عشق می ورزید و چندین سال را در تکاپوی شناختن و شناساندن چهره گذشته ومردمان آن گذراند.

سروده های محلی و کتاب قند و قروت او جدای از جنبه پزوهشی،نمایانگر عشق او به زنده نگه داشتن هویت فرهنگی تربت حیدریه از جنبه های مختلف لهجه،آداب و سنن وغیره...می باشد،باوجود آنکه بیش از هجده سال از عمر خود را در تربت حیدریه نگذراند هرگز پیوندش را با این شهر قطع نکرد.عشق وعلاقه وافر او به زادگاه،همواره سبب دغدغه خاطرش برای توسعه اقتصادی وفرهنگی آن بودوجان شیفته او همواره در هرگونه آسیب رسیدن به میراث فرهنگی شهرش در تب وتاب می شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه هفتم اردیبهشت 1392 |
مديرعامل مجمع خيران سلامت شهرستان بردسکن از کمک خيري به نام «حاج عبدالمحسن محسني» براي تکميل بخش اطفال بيمارستان ولي عصر (عج) اين شهرستان خبر داد. «حاج محمود مدرس» با بيان اين که اين خير بردسکني در کارهاي خير به ويژه در حوزه سلامت شهرستان فعاليت هاي خوبي انجام داده است، گفت: در بازديدي که اين فرد از پروژه بخش اطفال و دياليز شهرستان داشت با توجه به مشکلات بيماران بستري در بيمارستان قول داد همه هزينه احداث بخش اطفال را که بيش از ۲۰۰ ميليون تومان است تقبل کند که جا دارد از اين مرد خيرانديش قدرداني شود.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه یکم اردیبهشت 1392 |
رئيس اداره فني و حرفه اي و کار دانش اداره کل آموزش و پرورش استان روز گذشته در حاشيه برگزاري همايش توسعه متوازن رشته هاي فني و حرفه اي و کار دانش شهرستان بردسکن گفت: خراسان رضوي در جذب هنرجو در هنرستان ها ۶درصد از ميانگين کشوري جلوتر است و در برنامه ريزي ها و سياست گذاري ها بايد آمار جذب هنرجو از ۴۵به ۵۰درصد تا پايان برنامه پنجم برسد و تا سال ۱۴۰۴ هم به ۷۰درصد افزايش پيدا کند. «عباسي» افزود: البته امسال اراده بر اين است که قبل از پايان برنامه پنجم توسعه ۵درصد به جذب هنرجويان در هنرستان هاي کشور افزوده شود. در ادامه مسئول آموزش و پرورش بردسکن هم گفت: بردسکن ۱۰درصد از ميانگين استاني جذب هنرجويان و دانش آموزان کار دانش عقب تر است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه یکم اردیبهشت 1392 |
مديرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اين که مشارکت گسترده و پرشور ملت بزرگ ايران در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري زمينه ساز حماسه سياسي است، گفت: با پيروي از بيانات رهبري، ۳وظيفه فرهنگ سازي، آگاهي بخشي و خدمت رساني ضروري است و فرهنگيان بايد آن ها را مدنظر داشته باشند. «محمدتقي فخريان» در جمع مديران مدارس در تالار فرهنگيان رشتخوار افزود: ملت بزرگ ايران با پيروي از منويات مقام معظم رهبري با شرکت در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي و انتخاب فرد اصلح، حماسه سياسي را رقم خواهند زد. وي تصريح کرد: حضور در صحنه انتخابات يک ارزش است و اين مشارکت سرنوشت جامعه را تعيين خواهد کرد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه یکم اردیبهشت 1392 |
مدير آموزش و پرورش تربت حيدريه گقت: قريب به  200 نفر از دانش آموزان دختر و پسر آموزشگاه هاي مقطع متوسطه در قرائت خانه هاي نوروزي شركت كردند .
به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل ومديريت آموزش وپرورش تربت حيدريه "احمد دهقان" معاون مدير كل و مدير  آموزش و پرورش تربت حيدريه در اين رابطه گفت: دانش آموزان مقطع متوسطه در 2 پايگاه به صورت متمركز به تفكيك جنسيت، با برپايي كارگاه هاي آموزشي با حضور دبيران پشتيبان و مشاوران درسي به مرور و تمرين درس ها مي پردازند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دوازدهم فروردین 1392 |
معاون مدير مديركل ومدير آموزش و پرورش تربت حيدريه  گفت: از ابتداي اجراي طرح اسكان نوروزي تاپايان  6 /1/92  بيش از 760  خانوار با تعداد 3هزار و 7 نفر در مدارس تربت حيدريه اسكان داده شدند.
وي با بيان اينكه آموزش و پرورش تربت حيدريه  با برپايي امكانات، تمام همت خود را براي اقامت خوش مسافران نوروزي درتعداد 16 مدرسه با مجموع 125 كلاس و همچنين تعداد  6  سوئيت كاملا مجهز مركز رفاهي فرهنگيان به كار بسته است افزود : تلاش اعضاء ستاد اسكان آموزش و پرورش تربت حيدريه  موجب شده كه مسافران نوروزي از سرتاسر ايران از نحوه خدمات رساني در تربت حيدريه  ابراز رضايت داشته باشند

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هفتم فروردین 1392 |

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل ومدیریت آموزش وپرورش تربت حیدریه اولين مجمع نمايندگان تشكلات دانش آموزي که شامل شورای دانش آموزی ، پیشتازان وفرزانگان ، بسیج دانش آموزی ، اتحادیه های انجمن های اسلامی و هلال احمر می باشد، با حضور جمعی از مسئولين شهرستان ونمايندگان منتخب دانش آموزان اولين جلسه خود را آغاز نمود  .

درحاشيه اين جلسه احمد دهقان معاون مدير كل ومدير آموزش وپرورش تربت حيدريه گفت : منظور از تشکل دانش‌آموزی، مجموعه‌ای از دانش‌آموزانی است که فعالیت‌های تعریف شده‌ای را به صورت داوطلبانه، مستمر و مصوب در عرصه‌های مختلف ورزشی، علمی، هنری در راستای اهداف شورای دانش‌آموزی انجام دهند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و دوم اسفند 1391 |

به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل ومديريت آموزش وپرورش تربت حيدريه در اين مراسم 600 نفر از دانش آموزان حافظ نيم جزء تا 12 جزء قرآن مجيد مورد تجليل قرار گرفتند .

احمد دهقان معاون مدير كل ومدير آموزش وپرورش در حاشيه اين مراسم گفت :اين تعداد به نمايندگي از 6000  دانش آموز قرآني كه در طرح ملي حفظ قرآن مجيد شركت كرده بودند پس از شركت در آزمون حفظ انتخاب وبيش از 150 ميليون ريال كارت هديه نقدي به آنان اهدا شد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه پانزدهم اسفند 1391 |
مسئول‌تربيت بدني آموزشگاه هاي تربت حيدريه به خراسان گفت: طي سال تحصيلي جاري ۳ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدايي شهرستان هاي تربت حيدريه، زاوه و شهرهاي رخ و کدکن با حضور مربيان اين رشته آموزش هاي لازم را در ۱۲ جلسه (در چارچوب طرح سبا) به صورت رايگان فرا مي گيرند. «بهمن پورخسرواني» افزود: در اولين مرحله ۲۴۵ دانش آموز زيرنظر مربيان آموزش هاي لازم را فراگرفتند و قرار است در دومين مرحله ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر ديگر اين دوره را پشت سر گذارند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه نهم اسفند 1391 |
معاون پرورشي وتربيت بدني معاونت اداره كل ومديريت آموزش وپرورش تربت حيدريه  از اعزام 5 دانش آموز شهرستان به حج عمره دانش آموزي در آينده نزديك خبر داد.
به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل و مديريت آموزش و پرورش تربت حيدريه  ، محمد مهدي صلاحي  با اعلام اين خبر گفت: اين افراد از بين نخبگان قرآني، علمي، آموزشي و ورزشي گزينش شده اند.
وي تصريح كرد: در ثبت نام اوليه كه از آذرماه سال تحصيلي جاري آغاز شده بود 40 نفر از دانش آموزان ثبت نام كرده بودند كه پس از بررسي مدارك ارسالي 5 سهميه كه بالاترين امتياز را كسب كردند به مديريت دانش آموزي استان معرفي شدند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دوم بهمن 1391 |
احمد دهقان معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه به اجاره بهای  بالا ی  املاک  اوقافی  که  در اختیار آموزش و پرورش مي باشد اعتراض کرد وي با دعوت از رئیس اداره اوقاف شهرستان به هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش خواستار کارشناسی مجدد با نگاه صرفا آموزشی و تعدیل اجاره بهای املاک مذکور شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش تربت حیدریه در جلسه شوراي آموزش و پرورش كه همزمان با گرامي داشت هفته ي شوراهاي آموزش وپرورش (24 لغايت 30 دي ) با حضور امام جمعه ، فرماندار وديگر اعضا برگزار شد مصوب گرديد نرخ جديد اجاره بهاي املاك اوقافي بانظر دو كارشناس تهيه و اعلام شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دوم بهمن 1391 |
به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل ومديريت آموزش وپرورش شهرستان تربت حيدريه دومين جلسه قطب شهيد برونسي با حضور معاونين وكارشناس مسئولان آموزش راهنمايي ،متوسطه و فني حرفه اي وكاردانش در محل كانون شهبد فاضلي تربت حيدريه برگزار شد .

برنامه ریزی جهت کسب رتبه های کشوری،حضور هنرجویان در جشنواره کار آفرینی، آشنائی هنرجویان با ارائه پروژه های کسب و کار و کارآفرینی و ایجاد اشتغال مفید، برگزاری جشنواره هنری هنرستان ها و کسب رتبه های برتر کشوری از دیگر برنامه های این حوزه در آموزش و پرورش شهرستان تربت حيدريه است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دوم بهمن 1391 |
يك باب منزل مسكوني به زير بناي 166 متر مربع و به مساحت 109متر مربع  كه تنها سرمايه زندگي سركار خانم نرجس پور خسرواني بود به آموزش وپرورش اهدا گرديد .
اين بانوي خير كه به همراه چند تن از بستگان خويش در آموزش وپرورش حضور يافتند با امضاي تفاهم نامه اي در حضور معاون مدير كل ومدير آموزش وپرورش ومعاونت پشتيباني اين اداره هدف از اين امر خير را مشاركت در تعليم وتربيت دانش آموزان و نسل آينده ساز نظام جمهوري اسلامي دانست .

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دوم بهمن 1391 |
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کاشمر براي اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري با کمبود بودجه مواجه است. مدير اين کانون که دوشنبه شب در جلسه علني شوراي شهر کاشمر سخن مي گفت ضمن بيان اين مطلب، گفت: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کاشمر داراي ۲هزار و ۵۰۰ عضو و حدود ۱۲ هزار جلد کتاب است و هدف اصلي آن شکوفا کردن استعدادهاي کودکان و نوجوانان است.

 «منيره ريحاني» افزود: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کاشمر که قدمت زيادي دارد و از سال ۱۳۵۵ افتتاح شده داراي مربيان توانمندي است و يکي از مراکز فعال در سطح استان به شمار مي آيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه هشتم آذر 1391 |
نخستين کتابخانه نابينايان کتابخانه هاي عمومي شهر مشهد در محل کتابخانه عمومي شهيد باهنر آغاز به کار کرد. رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان مشهد با بيان اين خبر به ايبنا، گفت: اين کتابخانه با 130 عنوان کتاب بريل و200 عنوان کتاب گويا و همچنين تجهيزات مناسب براي نابينايان راه اندازي شده است.

مريم باقرزاده افزود: اين کتابخانه به زودي به تعدادي کتاب جديد بريل و ديگر موارد لازم بخش نابينايان تجهيز خواهد شد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه دوم آذر 1391 |
مراسم علم بندان از ديرباز به عنوان يك سنت در شهرستان بردسکن مرسوم بوده است، مردم و علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت قبل از فرارسيدن ماه محرم به استقبال اين ماه مي روند و تكايا را سياه پوش مي كنند

مجتبي نظام آبادي، محقق فرهنگ عامه شهرستان بردسكن با بيان اينکه پس از اينكه علم ها بسته شد در مسير عبور هيات هاي عزاداري قرار مي گيرد، گفت: علم ها در شكل هاي مختلف آذين بندي مي شوند و در جلوي هيات هاي عزاداري توسط برخي افراد حمل مي شوند.نظام آبادي گفت: سهيم بودن در عزاداري سالار شهيدان و گريستن و ماتم داري براين مصيبت عظمي به انواع مختلف در سنت‌‍‌هاي محلي، قومي و بومي شهرستان گوناگون است و باورهاي عميق مذهبي - اعتقادي بر باورهاي عمومي - اجتماعي خيمه مي زند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه یکم آذر 1391 |
برخي مراکز آموزشي فني خصوصي استان با فراهم نکردن امکانات آموزشي بيشتر، هنوز نتوانسته اند تعهد آموزشي خود را بيش از ۴۰درصد انجام دهند. مدير کل فني و حرفه اي استان در بردسکن با اعلام اين مطلب روز گذشته اظهار داشت: ارائه آموزش مهارتي به افراد ضرورت جامعه است و ايجاد يک کار توليدي و يا خدماتي با ارائه آموزش هاي مهارتي از بازدهي بيشتري برخوردار خواهد بود.«سيد جلال خوابنما» از پيگيري خود براي ايجاد سازمان ملي مهارت در کشور خبر داد و گفت: توجه به نظام آموزشي مهارت و فناوري، نظام آموزشي شغل و اشتغال و تامين صلاحيت حرفه اي از اهداف اين مجموعه است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم آبان 1391 |
در مراسم بيستمين هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران در مشهد شهرداري نيشابور به عنوان شهرداري نمونه استان در حوزه کتاب و کتابخواني معرفي شد.رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي نيشابور روز گذشته با اعلام اين مطلب به خراسان عنوان داشت: در اين مراسم که در سالن همايش هاي صداوسيماي استان خراسان رضوي (صبا) و با حضور مسئولان استان برگزار شد از شهرداري نيشابور به عنوان شهرداري نمونه استان در کتابخواني تجليل شد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم آبان 1391 |
به همت اداره کتابخانه هاي عمومي کاشمر و با همکاري آموزش و پرورش اين شهرستان، همايش «يک دقيقه با کتاب» روز گذشته در دبيرستان دخترانه شاهد کاشمر برگزار شد. رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي کاشمر در حاشيه اين همايش با بيان اين که يکي از دلايل افت تحصيلي برخي دانش آموزان اين است که از روش مناسب و هدفمند در مطالعه بهره مند نيستند، گفت: فراگيري مهارت مطالعه و افزايش توانمندي در اين زمينه تاثير به سزايي در پيشرفت و تعميق تفکر و پرورش خلاقيت دانش آموزان دارد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه بیست و یکم آبان 1391 |
سرپرست فرمانداری کاشمر شخصیتهای علمی و مذهبی و وجود پنج مرکز علمی و آموزشی را نشان از وجود ظرفیت بالای شهرستان برای تبدیل شدن به یک قطب علمی در خراسان رضوی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمودی ظهر یکشنبه در جمع دانشجویان ورود الجدید دانشگاه آزاد واحد کاشمر گفت: شهر کاشمر از پیشینه علمی و مذهبی خوبی برخورداراست.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر درصدر برترینهای رعایت عفاف وحجاب در استان است خطاب به دانش جویان اظهار داشت: شما به عنوان نماینده یک خانواده مذهبی و متدین هستید که در رعایت عفاف و حجاب تلاش بیشتری باید داشته باشید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391 |
نماينده مردم رشتخوار و خواف در مجلس شوراي اسلامي روز گذشته از روشن شدن تکليف وضعيت استخدامي ۳۵ هزار نفر حق التدريس آموزش و پرورش و سه هزار تربيت معلم ورودي ۸۸ در مجلس شوراي اسلامي طي هفته آينده خبر داد. «دکتر محمود نگهبان سلامي» در گفت و گو با خبرنگار ما در رشتخوار گفت: پي گيري وضعيت استخدامي حق التدريس ها، تربيت معلمي هاي سال۸۸، پيش دبستاني ها و مربيان بهداشت در کميسيون آموزش مصوب شده و قرار است اين موضوع در مجلس شوراي اسلامي طي هفته آينده پي گيري شود که انشاء ا... با تصويب مجلس برنامه استخدام اين قشر در آموزش و پرورش انجام مي شود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه یازدهم مهر 1391 |
 
مطالب قدیمی‌تر