در باره شهرستان تربت حیدریه
عفت شریعتی جمعه شب در ششمین جشنواره منطقه ای نمایشهای کوتاه استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در تربت حیدریه افزود: شاهراه اصلی سلامت جامعه عرصه فرهنگ و هنر است که باید به این امر مهم در کشور بیش از پیش توجه شود.

وی اظهار کرد: هنرمندان و بازیگران با خلق آثار گرانبهای خود در عرصه فرهنگ گوشه هایی از واقعیت های جامعه را به نمایش می گذارند.

وی با اشاره به جایگاه تئاتر در استان های خراسان گفت: هنرمندان خراسان بزرگ در عرصه های نمایش با خلق زیبایی ها در معرفت زندگی پیشتاز هستند.

شریعتی افزود: هنر دارای اصالت است که اگر در مسیر درست حرکت کند جامعه را می سازد.

ششمین جشنواره منطقه ای تئاتر استان های خراسان با اجرای نمایش های کوتاه از شهر های مشهد، بیرجند، تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، کاشمر، درگز و اسفراین به مدت دو روز در تالار اندیشه تربت حیدریه برگزار شد.

در این جشنواره نمایش صوفیای من از کاشمر ضمن کسب رتبه برتر بدون بازبینی مجدد به جشنواره استانی راه یافت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:51  توسط کاظم خطیبی  | 

سخنان اخیر رئیس جمهوری درباره صدا و سیما با واکنش ارگان مکتوب این نهاد مواجه شد. «حسن روحانی» یکشنبه گذشته در بیست و نهمین دوره تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی با انتقاد از منعکس نشدن اقدامات دولت در رسانه‌ها گفته بود: «صداوسیما در انتقاد صددرصد از این فرصت علیه دولت استفاده کرده که البته ما انتقاد را خوب می‌دانیم، اما در بیان خدمات دولت گاهی مشکل پیش می‌آید و شاید این مشکل در دوربین‌ها و فرستنده‌های صداوسیما وجود دارد» دو روز پس از این اظهارات روزنامه «جام جم» گزارشی را درج کرد که این تلقی را ایجاد می کرد که دولت تمایل دارد صدا و سیما را به «روابط عمومی» دولت تبدیل کند. این روزنامه در مطلبی با عنوان «رئیس جمهوری از صدا و سیما چه می‌خواهد؟» نوشت سخنان اخیر رئیس جمهوری نوعی «فرافکنی برای شنیده نشدن صدای منتقدان» است و با یادآوری زمان کوتاه مدیریت رئیس جدید صدا وسیما این شائبه را مطرح کرد که دولت در لوای این انتقادات، مطالبات تازه‌ای از این نهاد دارد

حسین مرعشی» سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به شبهه‌ای که از سوی ارگان مکتوب صدا و سیما مطرح شده، اصلی‌ترین رسالت و مسئولیت صدا و سیما را «روابط عمومی مردم بودن» دانست و به روزنامه ایران گفت: اگر صدا وسیما به این رسالت خود عمل کند آن موقع باید اقداماتی که توسط دولت انجام می‌شود و روی زندگی مردم و ‌آینده فرزندان تأثیر مستقیم دارد را منعکس کند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم دی ۱۳۹۳ساعت 9:51  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا 'مجید سرسنگی' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در تربت حیدریه افزود: در راستای این بی عدالتی در حوزه فرهنگ و هنر بیش از 90 درصد بودجه تخصیص یافته توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تئاتر، تنها سهم شهر تهران است.

سرسنگی در ادامه با اشاره به استقبال از فیلمها و برنامه های خارجی به رغم وجود شبکه های مختلف ایرانی گفت: تهدید فرهنگی به عنوان تهدیدات نرم، نسلها را آفت زده می کند که این امر جدیتر از جنگ سخت افزاری در جامعه است.

وی افزود: سندی در رابطه با حوزه فرهنگ و هنر در دولت و وزارتخانه مربوطه تعریف نشده و بودجه ای نیزصرف تقویت فرهنگ و هنر شهرستانها نمی شود.

رییس خانه هنرمندان ایران گفت: 'هنرهراسی' سالها است که بین مسوولین نهادینه شده و جسارت آنها در این حوزه از بین رفته است.

وی در ادامه به فعالیت بیش از 200 هزار هنرمند در سطح کشور اشاره و بیان کرد: هنرمند بخش منتقد جامعه است و بخاطر ریزبین بودن این قش، آنها باید در جامعه تقویت شوند.

سرسنگی افزود: ساز و کار فعلی فرهنگ و هنر کشور اگر به حالت کنونی باشد نمی توان از فعالیت هنرمندان شهرستانی یک جهش چشمگیر انتظار داشت.

وی تاکید کرد: هنرمندان شهرستانی باید با حمایت مسوولین در هر شهر خانه هنرمندان و پایگاهی برای بروز استعدادها و خلاقیتها تشکیل داده و به مسائل فرهنگی و هنری کمک کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۳ساعت 11:50  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تربت حیدریه در این یادواره گفت: ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه اسلامی از اولویت های مهم انقلاب اسلامی است.

سرهنگ پاسدار 'فرضعلی گرایلی' افزود: شهیدان نماد و ارزشهای انقلاب اسلامی هستند و نباید این ارزشها در مسیر زندگی فردی و اجتماعی جامعه ایران نادیده گرفته شود.

وی اظهار کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس تا آخرین نفس و قطره خون خود مقابل دشمن ایستادگی کردند تا امروز ما در مقابل جبهه استکبار زانو نزنیم و حافظ این نظام و انقلاب باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۳ساعت 9:3  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در این مراسم گفت: کتاب، ابزار دانایی، توانایی و فرهیختگی هر ملتی است که توجه به آن ضروری است.

'غلامرضا نجفی' با بیان اینکه کتاب مهمترین شاخص های جوامع بشری توسعه یافته است، افزود: کتاب جزء جدایی ناپذیر جوامع سعادتمند بشری است و بی شک نقش مهمی در پیشرفت و توسعه هر کشور دارد.

وی اظهار کرد: کتاب بهترین دوست و همراه انسان است که می تواند مسیر خوشبختی و سعادت را برای هر شخص هموار کند.

وی به نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: کتابداران از زحمتکش ترین و تاثیرگذارترین اقشار جامعه هستند که باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

نجفی ادامه داد: کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در صورت داشتن کتاب های مناسب و کتابداران متخصص می توانند عامل موثری در تشویق اقشار مختلف مردم به مطالعه شوند.

رییس کتابخانه های عمومی تربت حیدریه نیز در این مراسم گفت: تمام امکانات در کتابخانه های این شهرستان وجود دارد ولی استقبال شهروندان از کتاب اندک است.

'مهدی اولیایی' افزود: هفت هزار نفر در تربت حیدریه عضو کتابخانه هستند که این رقم با جمعیت 250 هزار نفری این شهرستان همخوانی ندارد.

وی اظهار کرد: در این شهرستان هشت کتابخانه در شهرهای تربت حیدریه، بایگ، کدکن و روستای نسر وجود دارد که از این تعداد یک کتابخانه مشارکتی در زندان دایر شده است.

در این مراسم از خادمین، نویسندگان ،ناشران و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی قدردانی شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳ساعت 9:30  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیر اداره آموزش و پرورش تربت حیدریه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این مدرسه از محل اعتبارت تخریب و بازسازی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی و با مشارکت فرد نیکوکار 'سیدمحمد هاشمی' ساخته شده است.

وی افزود: برای ساخت این مدرسه 11 میلیارد ریال هزینه شد که مبلغ دو میلیارد ریال آن از سوی خیر مدرسه ساز و 9 میلیارد ریال نیز توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی تامین شد.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار داشت: این مدرسه با زیربنای هزار و 340 مترمربع مجهز به سالن اجتماعات، نمازخانه، 12 کلاس درس، سرایداری و هزار و 350 متر محوطه سازی است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳ساعت 9:29  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار ایلنا، فخرالسادات محتشمی پور از فعالان سیاسی اصلاح طلب و همسر مصطفی تاجزاده، حجت الاسلام هادی غفاری عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام، دکتر نجفقلی حبیبی رییس اسبق دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی مهمانان سیاسی غرفه بودند.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تهران، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی تا 23 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 تا 20 در مصلی امام خمینی (ره) شهر تهران به منظور بازدید عموم برپاست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳ساعت 9:41  توسط کاظم خطیبی  | 

رییس اداره تبلیغات اسلامی تربت حیدریه به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش با حضور 220 نفر از مبلغین و روحانیون شهرهای کاشمر، گناباد، بردسکن، بجستان، مه ولات، رشتخوار، زاوه، خلیل آباد و تربت حیدریه به مدت یک روز برگزار شد.

حجت الاسلام 'محمد علی فاطمیان' هدف از برگزاری این همایش را یکپارچگی اعزام مبلغ در ماه محرم و به روز رسانی اطلاعات روحانیون اعزامی به مناطق یاد شده ذکر کرد.

وی اظهار داشت: بیش از 500 روحانی و مبلغ دینی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به منظور تبلیغ در ماه های محرم و صفر به مناطق روستایی این 9 شهرستان اعزام می شوند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی تربت حیدریه بیان کرد: همایش طلایه داران هدایت باتوجه به دستور العمل استانی با هدف آماده سازی، تجدید روحیه برای مبلغان اعزامی در دهه اول محرم برگزار شد.

وی افزود: با توجه به هجمه وسیع دشمنان در زمینه های فرهنگی برای مقابله با آن باید شاهد حضور بیشتر مبلغان در ماه محرم باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم آبان ۱۳۹۳ساعت 10:19  توسط کاظم خطیبی  | 

مهدی ناصری' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در تربت حیدریه آثار رسیده به جشنواره را در حوزه های پزشکی، هنر معماری، علوم انسانی، فناوری نوین و الکترونیک، نانوتکنولوژی و رباتیک برشمرد. وی ادامه داد: از این تعداد آثار ارسالی به جشنواره نوآوری و شکوفایی منطقه تربت حیدریه 110 اثر پذیرفته شده است. او همچنین گفت: هدف این جشنواره شکوفا شدن استعدادهای جوانان و نوجوانان در منطقه تربت حیدریه است. وی ادامه داد: آثار ارسالی توسط چهار نفر از اساتید برجسته دانشگاهها بررسی و به این جشنواره راه پیدا کرده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۳ساعت 19:54  توسط کاظم خطیبی  | 

سرپرست این کاروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کاروان متشکل از 45 نفر از کارکنان ادارات شهرستان تربت حیدریه هستند.

 

 

وی اظهار کرد: در این کاروان کارکنان و رکابزنان جوان از ادارات شرکت پخش فرآورده های نفتی، آب و فاضلاب شهری، هیات دوچرخه سواری بسیج و نیروی انتظامی تربت حیدریه حضور دارند که به منظور زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) عازم مشهد مقدس شدند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم مهر ۱۳۹۳ساعت 22:17  توسط کاظم خطیبی  | 

سردار 'غلامرضا احمدی' روز پنجشنبه در جمع اعضای حلقه های تربیتی شجره طیبه صالحین بسیج در بقعه متبرکه بی بی حسنیه تربت حیدریه افزود: امام خمینی (ره) قدرت اسلام را ظاهر و شهدای والا مقام نیز در راه تحقق تدابیر ولایت از جان خود گذشتند و تا آخرین نفس از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حفاظت کردند.

وی گفت: آرامش امروز انقلاب اسلامی رهاورد فداکاریهای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بود که اکنون نیز شرایط لازم را برای پیشرفت همه جانبه کشور فراهم نموده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت: شهدا در غریبانه ترین دوران نگذاشتند سخن امام راحل بر زمین بماند اما در دوران کنونی کار را به جایی می رسانیم که رهبر معظم انقلاب بفرمایند پرونده ما در خلق حماسه فرهنگی و اقتصادی قابل دفاع نیست.

سردار احمدی ادامه داد: دشمنان ما خیلی خوب فهمیده اند که اگر در جنگ سخت نتوانستند کاری از پیش ببرند در جنگ نرم بهتر توانستند به اهدافشان برسند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم مهر ۱۳۹۳ساعت 9:13  توسط کاظم خطیبی  | 

 برگزاری کنسرت موسیقی در تالار اندیشه تربت حیدریه در روز 14 شهریور
 
تهیه بلیط میدان مسجد جامع قصر ساعت 

تلفن همراه رزو 09151307962

 
 
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 23:11  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در مراسم تجهیز و اجرای خط انتقال چاه روستای قند شتن تربت حیدریه گفت: برای اجرای این طرحها 433 میلیارد و 184 میلیون ریال هزینه و یا منظور شده است.

وی ساخت مخازن 500 مترمکعبی شهرهای رباط سنگ، همت آباد و عملیات اصلاح و توسعه شبکه آب شهر سرخس را از طرحهایی اعلام کرد که عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اجرای بخشی از شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای سبزوار، تربت حیدریه، نیشابور، گلبهار و طرقبه، نصب انشعابات آب تمامی شهرهای استان و نصب انشعابات فاضلاب در شهرهای نیشابور، گلبهار، تربت حیدریه و سبزوار را نیز از مواردی اعلام کرد که به بهره برداری رسیدند.

طاهری همچنین با اشاره به حفر و تجهیز چاه جدید چناران و تجهیزات تکمیلی آن گفت: طرح جداسازی آب شرب از بهداشتی شهر بجستان، مرحله نخست آبرسانی گلمکان و اجرای خط انتقال آب قنات خادر در شاندیز از دیگر طرحهای افتتاحی در هفته دولت امسال است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پروژه های افتتاحیه آب و فاضلاب در تربت حیدریه است افزود: طی یک سال اخیر تاکنون ۶۵ میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب شهری این شهرستان سرمایه گذاری شده که حفر و تجهیز پنج حلقه چاه با دبی ۷۰ لیتر بر ثانیه همراه با احداث پنج باب اتاقکهای سرچاه از مهمترین آنها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: مجموع اعتبارات آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه به ۵۰ میلیارد ریال نمی رسد، این درحالی است که این شرکت حدود ۶۵ میلیارد ریال هزینه کرده که عمده آنها از محل جاری شرکت آبفای شهری صورت گرفته است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۳ساعت 12:50  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا،ˈعلی اسماعیل نژادˈ روز پنجشنبه افزود: گروه های جهادی، متشکل از دانشجویان بسیجی هستند که به 9 روستای محروم جلگه رخ به مدت 12 روز اعزام شدند.

وی گفت: دانشجویان اعزامی به روستاهای جلگه رخ متشکل از خواهران و برادران هستند که درعرصه های آبخیزداری، عمرانی، بهداشت و درمان، آموزشی و مهارتی، بهسازی و زیباسازی محیط مدارس، محرومیت زدایی، فرهنگی وهنری شرکت دارند.

بخشدار جلگه رخ تربت حیدریه اظهار کرد: این اردوها کار ارزشمندی است که مبتنی بر منویات رهبر معظم انقلاب می باشد که با هدف ارایه آموزشهای لازم و کمک به روستائیان در زمینه های اصول دینی و تقویت روحیه جهادی برگزار می شود.

اسماعیل نژاد افزود: طرح هجرت3 ضمن پرکردن اوقات فراغت بسیجیان در ترویج فرهنگ کار و تلاش، به بالابردن توان فنی و تجربی جوانان و کمک به محرومیت زدایی و توسعه سازندگی و معنوی در اقشار مختلف جامعه اثربخش است.

وی بیان کرد: خوشبختانه این طرح با استقبال اهالی جلگه رخ تربت حیدریه مواجه شده به طوری که خود روستاییان نیز دانشجویان را در این طرح یاری می دهند.

مرکز شهرستان 210 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب مشهد واقع شده است و حدود 69 هزار نفر از جمعیت این منطقه ساکن روستاها هستند.

تربت حیدریه دارای چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ و چهار شهر، هشت دهستان و حدود 150روستای دارای سکنه است که از قطب های مهم کشاورزی درخراسان رضوی است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم مرداد ۱۳۹۳ساعت 0:39  توسط کاظم خطیبی  | 

رشتخوار که به سرزمين «فروغ آفتاب» مشهور است مبلمان شهري ندارد و فاقد امکانات زندگي شهرنشيني است. هنوز بسياري از ادارات در اين شهر مستقر نشده اند، در نشستي که با آقايان نجفي، دکتر مهدي کلاتي، چوبي و خطايي اعضاي شوراي اسلامي و عباس يعقوبي شهردار رشتخوار داشتيم آن ها از نبود امکانات در اين شهر گلايه کردند و در عين حال به بعضي از سوالات ما که مربوط به اوضاع شهر مي شد، پاسخ گفتند. «چوبي» عضو شوراي شهر از مشکلات مردم به دليل نبود برخي ادارات همچون ثبت و اسناد، تعزيرات و برخي شعبه هاي بانکي و اورژانس جاده اي، بيمارستان داراي امکانات، پليس راه و .. گفت.دکتر مهدي کلاتي از اوضاع دارو و درمان گلايه کرد و اين که شهر فقط يک پزشک متخصص دارد که آن هم وقتي طرحش به پايان برسد از شهرستان خواهد رفت. خطايي ديگر عضو شوراي شهر از مهاجرت رشتخواري ها به دليل کمبود امکانات رفاهي و تفريحي به ويژه براي بانوان گفت. نجفي عضو شورا که سابقه ۴ دوره عضويت در شوراي شهر رشتخوار را دارد هم از زيربناهاي گردشگري خواف سخن راند که سال هاست به آن بي توجهي شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۳ساعت 10:1  توسط کاظم خطیبی  | 

پس از آن که حسين خاکپور دانش آموز نخبه کاشمري توانست در کنکور سراسري امسال و در رشته تجربي رتبه ده کشور را کسب کند رضا روزدار ديگر دانش آموز شهرستان کاشمر هم موفق شد رتبه 12 کشور و رتبه 9 منطقه ۲ را در اين رشته کسب کند. به منظور بررسي عوامل موفقيت اين دانش آموز نخبه شهرستان با وي گفت وگو گرديم. در خور ذکر است که رضا روزدار اهل شهرستان خليل آباد و پدرش کارمند بانک و مادرش خانه دار است. وي از پايه سوم راهنمايي و ۴ سال دوران دبيرستان خود را در کاشمر تحصيل کرده است. وي در آغاز اين گفت وگو اظهار داشت: در سوم دي ماه سال 74 متولد شدم و دوران ابتدايي را در خليل آباد سپري کردم و از سال سوم راهنمايي به کاشمر آمدم و پس از آن در آزمون ورودي دبيرستان نمونه شرکت کردم و وارد دبيرستان نمونه آيت ا... خامنه اي کاشمر شدم. روزدار افزود: من قبل از کنکور براي کسب رتبه تک رقمي درس مي خواندم و بعد از کنکور هم انتظار رتبه زير 20 را داشتم که با کسب رتبه 12 کشور اين انتظار من محقق شد. او درباره برنامه درسي خود گفت: من از هيچ کلاس کنکور و حتي تقويتي خارج از مدرسه استفاده نکردم و فقط درآزمون هاي آزمايشي شرکت مي کردم و از سال سوم دبيرستان سعي من بر اين بود که با تست هاي کنکور آشنا شوم و در درس هاي مختلف، سبک سؤالات کنکور را بشناسم ضمن اين که در آزمون هاي آزمايشي هم شرکت مي کردم و سعي داشتم با برنامه اين آزمون ها پيش بروم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۳ساعت 9:50  توسط کاظم خطیبی  | 

ˈسعید نیروییˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: آموزش و پرورش تربت حیدریه با دارا بودن بیش از 34 هزار دانش آموز و یک هزار و 581 آموزشگاه یکی از گسترده ترین قطب های خراسان رضوی محسوب می شود که برای ارتقا نیازمند توجه ویژه در بخش بودجه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی پروژه های آموزشی سالهاست به دلیل کمبود اعتبار نیمه کاره باقی مانده است، گفت: انتظار داریم که مسوولان از محل توزیع اعتبارات ماده 180 به آموزش و پرورش کمک های بیشتری کنند.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با قدر دانی از نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از این نهاد فرهنگی، اظهار کرد: این شهرستان رتبه دوم جذب اعتبارات در اختیار نماینده از محل تبصره 180 را کسب کرد که جای تشکر دارد.

نیرویی افزود: آموزش و پرورش تربت حیدریه در سه حوزه احداث، تکمیل و تجهیز پروژه های آموزشی فعالیت می کند که با این روند اعتبارات برخی پروژه ها روی زمین خواهد ماند.

وی با اشاره به برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز با دعوت 190 خیر از سراسر کشور در تربت حیدریه، بیان کرد: ما از ظرفیت خیرین به خوبی توانستیم بهره مند شویم ولی با این وضعیت اعتبارات برای پیشبرد کار نیازمند حمایت مسوولان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با اشاره به موفقیت برخی معلمان شهرستان در جشنواره های ملی، گفت: ˈمهری حجتی پورˈ دبیر علوم تجربی متوسطه اول این شهرستان توانست در جشنواره الگوهای برتر تدریس مقام برگزیده کشوری را کسب کند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:11  توسط کاظم خطیبی  | 

غلامرضا نجفیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: تخصیص این اعتبار با پیگیریهای فراوان نماینده مردم تربت حیدریه ،مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محقق شد.

وی گفت: مبلغ 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 180 مجلس شورای اسلامی که در اختیار نماینده مردم تربت حیدریه می باشد و هفت میلیارد ریال دیگر آن توسط معاونت توسعه مدیریت، منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خراسان رضوی تامین شده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۳ساعت 13:6  توسط کاظم خطیبی  | 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه دارای 26 غرفه در حوزه های قرآنی، نرم افزار و تصاویر مربوط به عفاف و حجاب است.

ˈمحمد علی نجفیˈ افزود: در این نمایشگاه بیش از 2500 عنوان کتاب در زمینه های علوم قرآنی، مذهبی، روانشناسی، خانواده، آشپزی، عرفان، ادبیات، تاریخی، پزشکی، کامپیوتر ، ورزشی، کودک و نوجوان و اطلاعات عمومی در معرض دید قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه با تخفیف 20 تا 40 درصد تا پایان ماه مبارک رمضان دایر است.

او افزود: این نمایشگاه با همکاری، موسسه زلال نور، فرمانداری، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه بر پا شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۳ساعت 19:36  توسط کاظم خطیبی  | 

ه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی زندان تربت حیدریه، ˈاحمد رضا روشندل افزود: ˈغلامرضا فˈ که ازسال 1383 به جرم قتل عمد در زندان این شهرستان تحمل حبس می کرد و محکوم به قصاص نفس شده بود، با رضایت اولیای دم نجات یافت.

وی گفت: این مددجو پس از 10 سال حبس از زندان تربت حیدریه آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

روشندل، میانجیگری را یکی از نمودهای مبارزه با بزهکاری و اصلاح مجرمان دانست و اظهار کرد: اینگونه مداخلات مددکارانه در حل و فصل اختلاف ها و مسایل ناشی از ارتکاب جرم و بزهکاری بسیار مؤثر بوده و انجمن های مردم نهاد بدون تشریفات اداری در این حوزه موفق عمل می کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۳ساعت 19:40  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی  ،سعید نیرویی  در شانزدهمین جشنواره خیرین مدزسه ساز با تقدیر از تلاش و مجاهدت خیران مدرسه ساز شهرستان گفت: امروز خیراندیشی شما خیران نویدبخش فردای روشن فرزندان کشور و تربیت نیکوی آینده سازان جامعه است.

وی افزود: درشهرستان تربت حیدریه با وجود توجه دولت بر گسترش فضاهای آموزشی، پروژه های نیمه تمام و شروع نشده همچنان نیازمند مساعدت و کمک خیران است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم خرداد ۱۳۹۳ساعت 18:30  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار خبرگزای دانشجویان ایران(ايسنا)-منطقه خراسان، مجید رضایی در مراسم رونمایی این اثر در جمع اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: این کتاب به همت نویسنده بومی شهرستان به نام محمود ذباح در تیراژه یک هزار جلد توسط انتشارات آرنا منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است

وی اظهار كرد: کتاب شاه سنجان مربوط به معرفی ابعاد شخصیتی شیخ رکن الدین محمود سنجانی، عارف بزرگ قرن پنجم و ششم هجری است که وی در سنگان شهرستان رشتخوار مدفون است.

به گفته وی تاکنون بیش از 15 کتاب در مباحث ادبی هنری اقتصادی از سوی پدید آورندگان بومی این شهرستان طی چند سال گذشته چاپ و در اختیار مردم قرار گرفته است.

رضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قفسه‌ای از کتب پدید آوراندگان بومی در محل کتابخانه مرکزی عمومی شهر رشتخوار با هدف آشنایی مراجعان با آثار این نخبگان ایجاد شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سوم خرداد ۱۳۹۳ساعت 19:14  توسط کاظم خطیبی  | 


نوشتن و گفتن از آثار و احوال استاد محمد قهرمان، فریضه‌ای است که انجام‌ دادنش «سخت» دشوار می‌نماید. یا حداقل به قول اهل فضل که اصطلاح «سهل و ممتنع» را مکرر به کار می‌گیرند، «سهل!» دشوار می‌نماید. سخت یا سهل، به هر حال آنچه واقعیت دارد و (در هر دو مورد نیز) مشترک است همان دشوار بودن است

این نکته را به شاعر ادیب جوان، دانش‌آموز مکتب استاد قهرمان، صاحب کتاب «شانه و گیسوی غزل»، سرکار خانم فرشته خدابنده‌ هم که بر نوشتن و گفتن من از آثار و احوال آن بزرگمرد بزرگوار در نخستین سالگرد فقدان فاجعه‌وارش اصرار داشت و استاد قهرمان هم غزلی در ستایش او سروده است، گفتم. هر بار که قلم به دست می‌گیرم، ناخودآگاه آن را قلم می‌کنم و به قول مولانا حرف و گفت و صوت را بر هم می‌زنم و آنگاه به زبان سکوت گوش می‌سپارم که به تعبیر دکتر شریعتی حرف‌هایی دارد برای نگفتن و ننوشتن. انگار باید کوه دماوند را مرکّب کنم و جوهر جبال البرز را در مویرگ‌های قلم بریزم و بر صفحاتی چند از صحیفه زندگانی آن قهرمان عرصه هنر و اخلاق، بدوانم و بچکانم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوم خرداد ۱۳۹۳ساعت 11:2  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈ علی عسکریˈ  به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تربت حیدریه، افزود:  مهمترین اولویت این نهاد آموزشی، گسترش کیفیت و تحصیلات تکمیلی است. وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا است که یک میلیون و 670 هزار دانشجو در نظام تعلیم و تربیت آن نقش ایفا می کنند. معاون پارلمانی دانشگاه آزاد افزود:  شورای عالی اقتصاد بنیان در دانشگاه آزاد تشکیل و راه اندازی شده که برنامه آن این است تا با تولید ثروت و کمک به شرکت های دانش بنیان 12 درصد از شهریه دانشجویان را کاهش دهد. حجت الاسلام عسکری با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی، افزود: با همکاری هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری بودجه فرهنگی این دانشگاه 10 درصد افزایش یافته تا بتواند در راستای ارتقای فرهنگ گام بردارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 18:0  توسط کاظم خطیبی  | 

ايشان تحصيلات ابتدائي و اوايل دوره  متوسطه را در تربت حيدريه و مشهد مقدس گذرانده و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان البرز به اتمام رساند. وی سپس پس از مسافرت به آمریکا برای ورود به رشته پزشکی، ابتدا دوره بيولوژي را در کالج ديويس شروع و سپس وارد دانشکده‌ي پزشکي جان هاپکينز شد. پس از دريافت درجه دکتري پزشکي عمومي، دوره تخصصي بيماري‌هاي کودکان را در بيمارستان جان هاپکينز و سپس در بيمارستان اطفال ‌هاروارد ادامه داد و پس از طي يک دوره تخصصي در بيماري‌هاي عفوني به ايران بازگشت

دکتر ضیائی که داماد دکتر محمد قریب (یکی از بنیانگذاران طب اطفال کشور) بود؛ در سال 1336 ه.ش. بجای دکتر مک میلان ریاست بخش کودکان بيمارستان نمازي شيراز را عهده دار شد. وی مدت کوتاهی در سال 1348 ه.ش. رياست دانشکده‌ي پزشکي تهران را نیز به عهده داشت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 20:11  توسط کاظم خطیبی  | 

نماینده عالی  شورای اسلامی رشتخوار در شورای استان  خراسان رضوی گفت:  شهرستان رشتخوار با 70 روستا دو شهر و چهار دهستان و 70 هزار نفر جمعیت از نداشتن یک مجتمع فرهنگی رنج می برد که این امر باعث نگرانی مردم وهنرمندان شده است نماینده عالی  شورای اسلامی رشتخوار در شورای استان  خراسان رضوی از نبود سینما در  شهرستان 70 هزار نفری رشتخوار هم انتقاد کرد و گفت: جوانان اوقات فراغت خود را تلف می‌کند و کمبود مکانهای فرهنگی و تفریحی در این شهرستان آنان را گاها به انحرافاتی از جمله مواد مخدر کشانده است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۳ساعت 10:3  توسط کاظم خطیبی  | 

خير نيکوکار بردسکني در اقدامي خيرخواهانه مبلغ ۱۰۰ميليون ريال وجه نقد را به بيمارستان ولي عصر(عج) اين شهرستان اهدا کرد. رئيس بيمارستان ولي عصر(عج) بردسکن روز گذشته افزود: اين مبلغ، توسط «حاج اکبر دلشاد» به منظور خريد تجهيزات پزشکي شامل مانيتورينگ و تورنيکه به بخش هاي سي سي يو و اتاق عمل بيمارستان شهرستان ولي عصر(عج) بردسکن اهدا شد. «محمود مدرس» مديرعامل مجمع خيران سلامت شهرستان بردسکن نيز با اشاره به اجر معنوي کار اين خير بزرگوار و ساير نيکوکاران که تاکنون به ساخت و تجهيز بيمارستان کمک مالي کرده اند، خاطرنشان کرد: کمک به تأمين تجهيزات و همياري در احداث، تکميل، ترميم و تجهيز مراکز بهداشتي و درماني مهم ترين هدف ما در مجمع خيران شهرستان بردسکن است که خوشبختانه با بهره مندي از ظرفيت خيران در تأمين هزينه هاي سلامت شهرستان تاکنون موفق بوده ايم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۳ساعت 9:59  توسط کاظم خطیبی  | 

هادی شریفانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده 33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهد.
رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه همچنین حصیربافی، نمدمالی، مسگری، فرشبافی، آهنگری و نجاری را از جمله صنایع دستی این خطه برشمرد.

وی افزود: مهمترین حرفه سنتی در این شهرستان که تا امروز نیز رواج دارد چله کشی یا ابریشم کشی است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۲ساعت 22:5  توسط کاظم خطیبی  | 

سید محمد رضا هاشم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر پوشش تمام افراد بی سواد گروه سنی 10 تا 49 سال و به صفر رساندن نرخ بی سوادی تا پایان برنامه پنجم توسعه، برنامه ریزی و اقدامات لازم در تربت حیدریه انجام شده است.

وی گفت: اداره سواد آموزی، خدمات آموزشی خود را در سه دوره جدید سواد آموزی (معادل سه سال اول ابتدایی)، تحکیم سواد و دوره انتقال (معادل سه سال دوم ابتدایی) ارائه می دهد.

هاشم زاده اظهار داشت: تربت حیدریه در نیمه دوم امسال با جذب 310 سوادآموز در دوره انتقال و با عملکرد 103 درصد، رتبه نخست جذب سوادآموز این دوره را در قطب پنج سواد آموزی خراسان رضوی کسب کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 21:9  توسط کاظم خطیبی  | 

در مراسمی با حضور معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه تودیع و معارفه انجام شد . به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه، معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم اظهارداشت : آموزش و پرورش سنگ مبنای توسعه و تحول است و آنچه درآینده جامعه اتفاق می افتد در مدارس و آموزش و پرورش رقم خواهد خورد. براتعلی منصوریان گفت : مدارس و آموزش و پرورش جعبه سیاه جامعه هستند و اگر کسی خواسته باشد بداند که یک جامعه رو به صعود یا نزول است به جعبه سیاه آن جامعه مراجعه می کند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ساعت 12:23  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا، دکتر ˈحمید رضا پور یوسفˈ روز دوشنبه در اولین همایش توانبخشی مبتنی برجامعه در تربت حیدریه، افزود: درحال حاضر پوشش ˈسی بی آرˈ در مناطق روستایی خراسان رضوی به صورت کامل نیست و یکی از اهداف بهزیستی درسال آینده پوشش به صورت کامل خواهد بود.

وی اظهار داشت: سی بی آر یکی از ابزارهای موفقیت بهزیستی است که با مشارکت افراد جامعه از لحاظ مالی و ارایه خدمات به معلولان به این نهاد کمک می شود.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ساعت 0:0  توسط کاظم خطیبی  | 

مسئول ستاد جشنواره عمار در گناباد گفت: اکران فيلم هاي چهارمين جشنواره فيلم عمار در اين شهرستان آغاز شد. «جاويد عربشاهي» روز گذشته افزود: همزمان با ۲ هزار نقطه از کشور، اکران فيلم هاي چهارمين جشنواره فيلم عمار در مساجد،حسينيه ها، مدارس، مراکز آموزش عالي و روستاها انجام مي شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم دی ۱۳۹۲ساعت 9:35  توسط کاظم خطیبی  | 

روزگار رو به زوال سرزمین "آسیاب های بادی نشتیفان"/ تنگی نفس تالاب کیسی در هجوم زمین خواران


"آسیاب های بادی نشتیفان" در خواف بزرگترین اثر تاریخی بازمانده از دوران صفویه است که تاکنون در سایه غفلت مسئولان میراث فرهنگی، اقدامات چشم گیری برای مرمت این اثرصورت نگرفته و امروز همگان شاهد روزگار رو به زوال این اثر تاریخی هستندسالهاست که به خاطر همین بی مهری ها، روزهای طلایی این میراث باستانی در حال غروب کردن است طوری که به اذعان ساکنان این منطقه حتی پرنده هم در اطراف نشتیفان پر نمی زند.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی ۱۳۹۲ساعت 13:2  توسط کاظم خطیبی  | 

مسئول اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بردسکن از آغاز فعاليت موزه مردم شناسي دراين شهرستان خبرداد. احمد صابري زارع روز گذشته افزود: ساختمان موزه مردم شناسي بردسکن در محل فعلي اداره ميراث فرهنگي شهرستان، يکي از خانه هاي قديمي است که از مرحوم علمي (يک پدر شهيد) در سال 1388 خريداري و توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي مرمت و بازسازي شده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی ۱۳۹۲ساعت 11:59  توسط کاظم خطیبی  | 

«محمد اسماعيل يعقوب زاده» روز گذشته در بازديد سرزده از اين نهاد در ديدار با رئيس و کارکنان کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان، کميته امداد را نهادي مقدس و کار کردن در اين نهاد را ارزشمند دانست.


وي افزود: اگرچه بسياري از دستگاه ها از لحاظ اعتبارات با مشکلاتي مواجه هستند اما نبايد کمبود اعتبارات، مديران را از خدمت رساني به مردم باز دارد. فرماندار بردسکن اظهار داشت: برخورد مناسب و توجه به خواسته هاي ارباب رجوع، مي تواند بيش از ۵۰ درصد از مشکلات و خواسته هاي مردم را مرتفع کند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲ساعت 10:25  توسط کاظم خطیبی  | 

به یاری خداوند متعال ودر سایه مساعدتهای بی دریغ آقای ابوالقاسم خسروی نماینده محترم مردم شهرستان درمجلس شورای اسلامی  وپی گیریهای مجدانه آقای دکترعلیزاده ریاست محترم وسایر همکاران در حوزه های مختلف درواحد ، مجوز راه اندازی سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در واحد تربت حیدریه از سوی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری صادر شد . عمران سازه ، آبیاری زهکشی و فقه و حقوق خصوصی رشته ها یی هستند که دربهمن ماه سال جاری وازطریق تکمیل ظرفیت در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 11:50  توسط کاظم خطیبی  | 

پژوهشکده زعفران تربت حیدریه در جنوب غربی پارک جنگلی پیشکوه در تاریخ 3/3/86 با اقدام به ساخت بنای مجتمع از محل اعتبارات ریاست جمهوری آماده راه اندازی و نهایتا در 1/9/91 با اتمام ساختمان پژوهشکده آماده بهره گردید. این پژوهشکده در اسفند سال 1391 از دانشگاه فردوسی منفک شده و بطور رسمی تحویل دانشگاه تربت حیدریه گردید

در حال حاضر پژوهشکده زعفران با ترکیب اعضای زیر و با همکاری سایر نهاد های دولتی و شرکت های خصوصی در حال انجام فعالیت های پژوهشی، ترویجی، آموزشی، راهبردی و فرهنگی می باشد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۲ساعت 19:26  توسط کاظم خطیبی  | 

علي قنبري ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی  قرآنی در گناباد برگزار مي‌شود.

وي افزود: در اين نمايشگاه تعداد 1500 عنوان كتاب با موضوعات تاريخي، روانشناسي، ادبي، مذهبي، كودكان و خانواده در معرض ديد علاقمندان قرار خواهد گرفت.قنبري ادامه داد: نمايشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی – قرآنی، صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصرها ازساعت 16 الی 20 براي بازديد علاقمندان داير خواهد بودادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ساعت 21:40  توسط کاظم خطیبی  | 

فرماندار کاشمر گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهترین راه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.فرماندار كاشمر با بیان اینکه باید از ظرفیت کتاب برای بالابردن آگاهی و شناخت از دین استفاده شود افزود: اگر بدنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی و برخی بزه‌کاری‌ها درجامعه هستیم ترویج فرهنگ کتابخوانی بهترین راه در این راستا به شمار می رود.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ساعت 21:36  توسط کاظم خطیبی  | 

مرتضی شبان افزود : 14 مجسمه از مشاهیر علمی،مذهبی و فرهنگی شهرستان تربت حیدریه با هزینه ای بالغ بر 50 میلیون تومان ساخته و در پارک کاشانی نصب شده است.

شبان هدف از این کار را شناساندن چهره های فرهنگی مذهبی شهر به همشهریان ، مسافران و نسلهای آینده عنوان کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 10:13  توسط کاظم خطیبی  | 

نوزدهم مهرماه سالروز تولد محمدرضا شفيعي کَدْکَني از نويسندگان و شاعران امروز ايران است.مصطفي محدثي خراساني از شعراي معاصر در يادداشتي کوتاه يک رباعي هم به اين استاد مسلم تقديم کرده است؛
 
 

محمدرضا شفيعي کدکني در نوزدهم مهر ۱۳۱۸ در کدکن از توابع تربت حيدريه در خراسان به دنيا آمد. شفيعي کدکني هرگز به دبستان و دبيرستان نرفت و از آغاز کودکي نزد پدر خود (که روحاني بود) و مرحوم اديب نيشابوري دوم به فراگيري زبان و ادبيات عرب پرداخت (در هفت سالگي تمام الفيه ابن مالک را از حفظ بود) و فقه، کلام و اصول را در نزد آيت ا... شيخ هاشم قزويني فرا گرفت اما پس از درگذشت شيخ هاشم قزويني (معروف به فقيه آزادگان) تا آخرين مراحل درس خارج فقه را نزد آيت ا... ميلاني خواند و در اين دوره با آيت ا... سيد علي خامنه اي رهبر انقلاب همدرس بود.

او به پيشنهاد مرحوم دکتر علي اکبر فياض در دانشگاه فردوسي مشهد نام نويسي کرد و در کنکور آن سال نفر اول شد و به دانشکده ادبيات رفت و مدرک کارشناسي خود را در رشته زبان و ادبيات فارسي از دانشگاه فردوسي و مدرک دکترا را نيز در همين رشته از دانشگاه تهران گرفت
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 10:31  توسط کاظم خطیبی  | 

رشتخوار، خاکشور/ رئيس کميته امداد امام خميني(ره) رشتخوار از اطعام ۶ هزار نفر از اقشار نيازمند، محروم و ايتام روزه دار اين شهرستان در ماه مبارک رمضان خبر داد. «محمد آقاجاني» پنج شنبه گذشته در جمع خيران رشتخوار گفت: در ماه مبارک رمضان علاوه بر خيران شهرستان ۲ خير مشهدي هم براي کمک به ايتام و محرومان شهرستان مبلغ ۶۰ ميليون ريال هديه کرده اند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۲ساعت 20:31  توسط کاظم خطیبی  | 

پيروز/رئيس جمعيت هلال احمر تربت حيدريه از آغاز کلاس هاي اوقات فراغت تابستان در مراسم افتتاحيه طرح نشاط و پويايي تابستان ۹۲ خبر داد. به گزارش روابط عمومي هلال احمر تربت حيدريه، «پورعباسي»گفت:در مراسم افتتاحيه ۳۰۵ نفر از جوانان پيشاهنگان ثبت نام شده در کلاس هاي اوقات فراغت حضور يافتند.وي با اشاره به اهميت و نقش آموزش در ارتقاي مهارت هاي جوانان در عرصه هاي مختلف فرهنگي-هنري و ورزشي اجراي اين طرح را در ايجاد شور و نشاط و خلاقيت جوانان موثر و مفيد قلمداد کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 21:1  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش قدس آنلاین،به منظور بررسی عملکرد شهرداری تربت حیدریه از حیث مالی و شهرسازی طی سال 1391 ونیز بررسی مصوبات شورای اسلامی شهر تربت حیدریه و نظارت فرمانداری شهرستان تربت حیدریه بر آن ها از سال 90 تاکنون و همچنین بررسی عملکرد شهرداری تربت حیدریه در زمینة احیاء و بازسازی بافت فرسوده در سال 1391 هیأت بازرسی ادارة کل بازرسی خـراسان رضوی؛ در شهرداری تربت حیدریه مستقر شده است

کارکنان آن شهرداری و سایر شهرونــدان محترم شهر تربت حیدریه از طریق تماس با شماره تلفن گویای 136 یا در تماس تلفنی با هیأت مذکور به شمارة تلفن : 222081 – 0531 و یا از طریق مراجعــه به هیـأت مـستــقر در آن شهرداری می توانند شــکــوائیـه هـای احتمالی خود و همچنین هر گونه اطلاعات مؤثر در زمینة بررسی مورد نظر را به آن هیأت ارائه نموده و رسانه های جمعی آن استان نیز می توانند مراتب فوق را جهت اطلاع عموم منعکس نمایند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم خرداد ۱۳۹۲ساعت 10:38  توسط کاظم خطیبی  | 

انجمن ادبي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بردسکن به مناسبت روز بزرگداشت مولانا نشست ادبي و مثنوي خواني برگزار کرد. در اين نشست که در آمفي تئاتر روباز اين اداره برگزار شد، حاضران به مثنوي خواني پرداختند.

اجراي موسيقي و نمايش پويانمايي «طوطي و بازرگان» از ديگر برنامه هاي اين نشست بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 22:12  توسط کاظم خطیبی  | 

عضو هيئت مديره شهرک فرهنگيان رشتخوار گفت: با وجود قول براي پي گيري و گره گشايي از قفل ۵ ساله احداث شهرک مسکن، فرهنگيان رشتخواري در بازديد استاندار از شهرک فرهنگيان خواستار گره گشايي مشکل مسکن توسط استانداري شدند.«مجيد خطايي» خاطرنشان کرد: ۴۵۰ عضو مسکن فرهنگيان رشتخوار به علت بلاتکليفي زمين هاي مسکن خود براي ساخت وساز نگران هستند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 20:6  توسط کاظم خطیبی  | 

هفته گذشته مردی چهره در نقاب خاک پوشاند که بالغ بر هشتاد سال شعله وجودش در تلاش و پویشی خستگی ناپذیر در تلألو بود .

نادر مردی که هر لحظه از زندگی را درک کرد وزیست،زیستنی که توأم با خلق تازگی ها وبا طرحی نو در انداختن در زمینه های گوناگون شاعری،مجسمه سازی،ورزشکاری و پژوهشگری سپری شد.شعرهای جذاب ودلنشین او با لهجه تربتی نشان از درک عمیق او از زوایای مختلف زندگی مردم عادی شهرش را دارد.

شهری که عمیقأ به ان عشق می ورزید و چندین سال را در تکاپوی شناختن و شناساندن چهره گذشته ومردمان آن گذراند.

سروده های محلی و کتاب قند و قروت او جدای از جنبه پزوهشی،نمایانگر عشق او به زنده نگه داشتن هویت فرهنگی تربت حیدریه از جنبه های مختلف لهجه،آداب و سنن وغیره...می باشد،باوجود آنکه بیش از هجده سال از عمر خود را در تربت حیدریه نگذراند هرگز پیوندش را با این شهر قطع نکرد.عشق وعلاقه وافر او به زادگاه،همواره سبب دغدغه خاطرش برای توسعه اقتصادی وفرهنگی آن بودوجان شیفته او همواره در هرگونه آسیب رسیدن به میراث فرهنگی شهرش در تب وتاب می شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 20:9  توسط کاظم خطیبی  | 

مديرعامل مجمع خيران سلامت شهرستان بردسکن از کمک خيري به نام «حاج عبدالمحسن محسني» براي تکميل بخش اطفال بيمارستان ولي عصر (عج) اين شهرستان خبر داد. «حاج محمود مدرس» با بيان اين که اين خير بردسکني در کارهاي خير به ويژه در حوزه سلامت شهرستان فعاليت هاي خوبي انجام داده است، گفت: در بازديدي که اين فرد از پروژه بخش اطفال و دياليز شهرستان داشت با توجه به مشکلات بيماران بستري در بيمارستان قول داد همه هزينه احداث بخش اطفال را که بيش از ۲۰۰ ميليون تومان است تقبل کند که جا دارد از اين مرد خيرانديش قدرداني شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 9:16  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره فني و حرفه اي و کار دانش اداره کل آموزش و پرورش استان روز گذشته در حاشيه برگزاري همايش توسعه متوازن رشته هاي فني و حرفه اي و کار دانش شهرستان بردسکن گفت: خراسان رضوي در جذب هنرجو در هنرستان ها ۶درصد از ميانگين کشوري جلوتر است و در برنامه ريزي ها و سياست گذاري ها بايد آمار جذب هنرجو از ۴۵به ۵۰درصد تا پايان برنامه پنجم برسد و تا سال ۱۴۰۴ هم به ۷۰درصد افزايش پيدا کند. «عباسي» افزود: البته امسال اراده بر اين است که قبل از پايان برنامه پنجم توسعه ۵درصد به جذب هنرجويان در هنرستان هاي کشور افزوده شود. در ادامه مسئول آموزش و پرورش بردسکن هم گفت: بردسکن ۱۰درصد از ميانگين استاني جذب هنرجويان و دانش آموزان کار دانش عقب تر است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 9:13  توسط کاظم خطیبی  | 

مديرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اين که مشارکت گسترده و پرشور ملت بزرگ ايران در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري زمينه ساز حماسه سياسي است، گفت: با پيروي از بيانات رهبري، ۳وظيفه فرهنگ سازي، آگاهي بخشي و خدمت رساني ضروري است و فرهنگيان بايد آن ها را مدنظر داشته باشند. «محمدتقي فخريان» در جمع مديران مدارس در تالار فرهنگيان رشتخوار افزود: ملت بزرگ ايران با پيروي از منويات مقام معظم رهبري با شرکت در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي و انتخاب فرد اصلح، حماسه سياسي را رقم خواهند زد. وي تصريح کرد: حضور در صحنه انتخابات يک ارزش است و اين مشارکت سرنوشت جامعه را تعيين خواهد کرد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 9:11  توسط کاظم خطیبی  |